Haber Detayı
14 Eylül 2019 - Cumartesi 11:16
 
2 başkan damat ve kızlarını iki ayrı belediyede işe başlattı!
Manisa’da AK Parti’li iki belediye başkanı, damat ve kızlarını iki ayrı belediyeye işe başlattı.
SİYASET Haberi
2 başkan damat ve kızlarını iki ayrı belediyede işe başlattı!

Olayı Meclis gündemine getiren CHP’li Özgür Özel, "Etik dışı örnekler yaşanıyor" dedi.

Manisa'nın Soma İlçesi Belediye Başkanı AK Parti’li Ali Tulup'un damadı Yunus Gündoğan yine AK Parti’li  Yunusemre Belediyesi'nde işe başladı. AK Parti’li Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk'un kızı Nazlı Selçuk ise AK Parti’li Şehzadeler Belediyesi'ne özel kalem müdürü olarak atandı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel aynı zamanda seçim bölgesi olan Manisa'daki atamaları Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'a sordu. Meclis Başkanlığı'na önerge veren Özel, “Belediye başkanlarının yakınlarını ve akrabalarını işe aldırmaları etik dışı örneklerdendir. Konunun üzerine ivedilikle gidilmelidir” dedi.

Özel, soru önergesinde “Seçim çevrem Manisa'da bu konuda yakın dönemde örnekler yaşanmıştır. Soma Belediye Başkanı Ali Tulup'un damadı Yunus Gündoğan'ın Yunusemre Belediyesi'ne, Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk'un kızı Nazlı Selçuk'un ise Şehzadeler Belediyesi'ne özel kalem müdürü olarak atandığı iddiaları mevcuttur. Yine Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün damadı Engin Anlı Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Spilaş A.Ş.'ye genel müdür olarak atanmış” bilgisine yer verdi.

Özel, önergesinde bu iddiaların doğru olup olmadığını ve belediye başkanlığı özel kalem müdürlüğü kadrosuna atanarak istisnai kadrodan memur olma hakkı kazanan toplam kişi sayısını sordu.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: 2, başkan, damat, ve, kızlarını, iki, ayrı, belediyede, işe, başlattı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı