Haber Detayı
28 Eylül 2020 - Pazartesi 13:07
 
Abdulkadir Selvi: Putin, bir kez daha Ermenistan kartını devreye soktu
Putin, bir kez daha Ermenistan kartını devreye soktu
DÜNYA Haberi
Abdulkadir Selvi: Putin, bir kez daha Ermenistan kartını devreye soktu

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Azerbaycan- Ermenistan hattındaki çatışmaya ilişkin olarak, "Yunanistan’ı kışkırtarak bir sonuç elde edemeyen Putin, bir kez daha Ermenistan kartını devreye soktu" görüşünü savundu. 

Abdülkadir Selvi'den Sözcü yazısı: Adaletinde bin yaşa! - Güncel haberler

Selvi, "Ermenistan’ın Rusya’nın haberi olmadan bu saldırıyı gerçekleştiremeyeceği biliniyor. Ancak Rusya bir yandan Ermenistan’ı kışkırtırken diğer yandan askeri yöntemlerle sonuç alınmasını doğru bulmadığını ifade ediyor. Putin, Ermenistan Başbakanı Paşinyan ile görüşmesinden sonra Kremlin’den yapılan açıklamada bölgede askeri çatışmaların derinleşmesinden endişe duyulduğu ifade edildi. Azerbaycan’ın işgal edilen köylerin bir kısmını kurtardıktan sonra yapılan bu açıklama timsah gözyaşlarından öteye bir anlam taşımıyor." düşüncesini dile getirdi.

Selvi, "Tabi Ermenistan’ın saldırganlaşmasının arkasında Fransa’nın parmak izlerini de görmek gerekiyor. Yunanistan’ı kışkırtarak bir sonuç elde edemeyen Putin, bir kez daha Ermenistan kartını devreye soktu. Ermenistan, Yunanistan, Rum kesimi kimi Macron’un, kimi Putin’in maşası olmaktan öteye geçemediler. Macron, Yunanistan ve Rum kesimini kışkırttı ne oldu? Ne Yunanistan ne Rum kesimi kazançlı çıktı. Macron ise Erdoğan’ı arayıp, geri adım atmak zorunda kaldı. Şimdi benzer bir oyunu Ermenistan üzerinden oynamaya çalışıyor." ifadesini kullandı. 

Yazının devamı için tıklayın

Kaynak: T24

Kaynak: Editör: Fuat Gültekin
Etiketler: Abdulkadir, Selvi:, Putin,, bir, kez, daha, Ermenistan, kartını, devreye, soktu,
Yorumlar
Haber Yazılımı