Haber Detayı
02 Ağustos 2020 - Pazar 19:15
 
Açık Öğretim Ortaokulu ve Açık Öğretim Liseleri öğrencilerine müjde!
Açık Öğretim Ortaokulu ve Açık Öğretim Liseleri öğrencilerine müjde!
EĞİTİM Haberi
Açık Öğretim Ortaokulu ve Açık Öğretim Liseleri öğrencilerine müjde!

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, "hayata mutlu bireyler hazırlamak için her zaman, her yerde, herkese eğitim" vizyonuyla ülkemizde ve yurt dışında bulunan vatandaşlarımıza yönelik yüz yüze ve uzaktan eğitim yoluyla çeşitli eğitim fırsatları sunacağını duyurdu.

Zorunlu eğitim çağı dışına çıkmış ve eğitimlerini çeşitli nedenlerle tamamlayamamış vatandaşlara yönelik açık öğretim hizmetleri, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı açık öğretim okulları aracılığıyla yürütülüyor.

MEB tarafından; Koronavirüs salgınına karşı ülkede yürütülen hızlı ve etkin mücadele kapsamında 2019-2020 eğitim öğretim yılında örgün eğitime devam eden öğrencilerin, herhangi bir hak kaybına uğramadan 1. dönem aldığı ders notlarıyla bir üst sınıfa geçmeleri veya mezun olmaları sağlandığı açıklandı. Örgün eğitime devam eden öğrencilere sağlanan bu imkândan açık öğretim okullarına kayıtlı ve 7 Eylül 2020 tarihi itibarıyla 18 yaşından gün almış, 3. dönem sınavlarına katılma şartını taşıyan tüm öğrenciler de faydalanabileceği duyuruldu.

Açık öğretim okullarında öğrenim gören örgün eğitim çağı dışına çıkmış öğrencilerin salgın döneminde yaşadıkları mağduriyetin giderilmesi, yeni eğitim öğretim yılı kayıtları ve yüz yüze eğitim uygulamalarının zamanında başlatılabilmesi için açık öğretim okullarının 3. dönem sınavları yapılmış kabul edilerek öğrencilerin 3. dönem kayıt yenilemeleri otomatik olarak yapılarak bir dönemde alabilecekleri toplam ders sayısı kadar ders atanacağı ve otomatik olarak atanan bu derslerden öğrenciler başarılı sayılacağı açıklandı.

Millî Eğitim Bakanlığının sunduğu bu imkândan; açık öğretim okullarında kayıtlı 3. dönem sınavlarına katılma şartını taşıyan yurt içi ve yurt dışındaki öğrenciler faydalanabilecek.

Açık Öğretim Ortaokulu için www.aio.meb.gov.tr

Açık Öğretim Lisesi için www.aol.meb.gov.tr

Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi için www.aoihl.meb.gov.tr

Mesleki Açık Öğretim Lisesi için www.maol.meb.gov.tr

 

Kaynak: (Is H) - Isparta Haber Editör: İrem Dağ
Etiketler: Açık, Öğretim, Ortaokulu, ve, Açık, Öğretim, Liseleri, öğrencilerine, müjde!,
Yorumlar
Haber Yazılımı