Haber Detayı
04 Aralık 2019 - Çarşamba 13:31
 
Ahmet Seçkin Isparta32spor şampiyon olamaz.
Ispartaspor32 taraftarı Ahmet Seçkin açıkladı. Isparta32spor şampiyon olamaz.
SPOR Haberi
Ahmet Seçkin Isparta32spor şampiyon olamaz.

Ispartaspor32 taraftarı Ahmet Seçkin açıkladı. Isparta32spor şampiyon olamaz.

Ahmet Bey sizi tanıyabilir miyiz?

Ahmet Seçkin: İsmim Ahmet, aslen Urfalıyım ve doğma büyüme İstanbulluyum. Burada evlilik yaptığım için ikinci memleketim Isparta oldu.

Sondakika32: Ahmet Bey Isparta32spor taraftarısınız, gönül bağınız nedir?

Ahmet Seçkin: 2-3 yıldır maçlarına gidiyor, Isparta32sporun sıkı bir takipçisiyim. İçerisinde bulunmayıp, taraftarı olarak izliyorum.

Sondakika32: Sizce Isparta32spor şampiyon olur mu? Takımı nasıl buluyorsun?

Ahmet Seçkin: Ben şampiyonluğu zor görüyorum. Kadro yetersizliği var.

Sondakika32: sizce bu takımın maliyeti nedir?

Ahmet Seçkin: Söylenenlere göre büyük rakamlardan bahsediliyor. Net olarak bilmiyorum ama bir futbolcuya 200 bin lira verildiğini söylüyorlar. Bu amatör liglerde müthiş bir para, amatör branşlar da oynan futbolcular arasında 100 binler 200 binler uçuk paralar. Futbolda sadece parayla ölçülüp başarılı olacak diye kaide yok.

Sondakika32: Bal liginde şampiyonluğa oynayacak takım kaç liraya kurulur

Ahmet Seçkin: Bal liginde takım 600-700 bin liraya kurulur. Takım iyi yönetilirse de şampiyon olur diye düşünüyorum. Para ile şampiyon olunmuyor, futbolcu seçimin, hoca seçimin iyi olacak. Taraftar destek verecek, yönetim iyi yönetecek.

Sondakika32: Ahmet Bey, Isparta32soprda söylediğin şartlar var mı?

Ahmet Seçkin: Olmadığı için bunları söylüyorum. Isparta’nın duayen futbolcuları var.2-3 yıldır tanıdığım insanlar var, benim kimi söylediğimi biliyorlardır, bu futbolculara gelinip danışılsa, fikirleri alınsa, karşılıklı oturup konuşulsa Isparta32sporu bir yere getirmek için çabalasalar çok iyi olur. Herkes kayanın altına elini koymalıdır. Bir amatör ligde 15 bin taraftarı bir arada başka yerde göremezsin.

Sondakika32: Bu yıl Isparta32spor şampiyon zor olur dediniz, gerekçeniz nedir?

Ahmet Seçkin: İki pas yapmayan takımın şampiyon olma ihtimali yoktur. Topçun iyi olacak, kaliten iyi yönetimin iyi olacak. Hatayı yönetime bağlayamazsın. Yönetim zaten bir hata yapmış, önüne geleni almış, bir hoca getirmiş, hoca başarısız olmuş gönderilmiş, yeni bir hoca getirilmiş şu anda gidişat kötü değil ama burada şampiyon olsan da play-offlarda elenirsin. Bu grubun ütünde takımlar orada var, zaten sen silahları burada kullanmışsın.

Sondakika32: Dobi Hasan bu takım için yeterli mi?

Ahmet Seçkin: Kesinlikle yersizdir.

Sondakika32: Ispartalı 35 tane teknik direktör varken Dobi’yi getirmek?

Ahmet Seçkin: Isparta32sporu eleştirmek haddim değil ama bu şehirde yaşadığım için takımın şampiyon olmasını çok isterim. Ben 20 yıl Fenerbahçe’nin stadında büyüdüm. Dünya kadar maçlara gittim,15-20 bin taraftarı ben bu takımda gördüm. Bu şehir şampiyonluğu hak ediyor. Dışardan gelen bir hoca için bunu söylemek çok zor. Bu gün 3-4 maç başarılı olabilir. Hoca olarak Hakan Şimşek’te geldi  8 maçın yedisini aldı biri kaldı. O düzen devam etseydi takımı farklı yerlerde konuşuyorduk.

Sondakika32: Dobi Hasan gönderildi, bir yıl sonra tekrar getirildi. İyi ise niye gönderdiler, kötü idi ise tekrar niçin getirdiler.

Ahmet Seçkin: Hiçbir yönetim, futbolda yönetim işi bilmediği için sorun. Neden yönetim takım, kulüp iyi yönetilmediği için her şeyin başı hoca. Dobi olur, Hakan Şimşek, Tarık Hocamız olur her şey hoca değil ki… Takımı sıfırdan kuran hoca kimdi? Ben kabahati onda bulurum. Takımı kuran o, hesabı ondan sorabilirsin. Dobi Hasan başarısız olsa ne diyecek. Bu takımı ben kurmadım, bana hesap soramazsın diyecek. Bunu da buraya getirirken bunu düşüneceksin. Yıllardır sporda birinci hoca gelir-gider ikinci hoca gelince suçlu birinci hoca olur.

Sondakika32: Isparta32sporda Trabzonlu bir hoca ve yardımcıları da Karadenizli siz ne diyorsunuz?

Ahmet Seçkin: Ben bunu yanlış görüyorum. Yardımcısı Samsunsporlu İmdat falan… Trabzon şampiyon olduğu dönemde kimlerle oldu. Trabzon’un öz kaynaklarını kullandı. Kendi özünden çıktıktan sonra 30 yıldır şampiyonluğu var mı? Demek ki sen bu şehirden getireceksin başka şehirden isimli bir hoca getireceksin getirirsen. Dobi Hasan’la şununla bununla olmaz. Dobi Hasan iyi bir hoca olsa yani iyi bir teknik direktör olsa Trabzonspor’da kalırdı. Onlar Dobi Hasan’dan faydalanmasını bilmiyorlar mıydı? Dobi Hasan’ın çocukluktan futbolculuğunu bilirim. Birkaç maçını da hayal mayal hatırlarım. Başarılı olsaydı Trabzon’da olurdu. Isparta’da olmazdı

.

Sondakika32 Dobi Hasan başarısız mı olur?

Ahmet Seçkin: Bence öyle olur, bence yani. Benim kanımca başarısız olur. Başarısız deyince, yürütemez. Ben olaya futbol izleyicisi olarak bakıyorum. Dobi Hasan’ın burada ne başarısı olabilir ki, daha önce gelip denenmiş ve başarısız bulunarak gönderilmiş. Denenmiş yani.. İyi futbolcu, iyi teknik direktör olacak kuralı yok. Teknik direktörün dışardan olması. Çok zorlanmasına sebep olur.

Isparta32sporda niçin Ispartalı oyuncu yok. 100 bin gencin bulunduğu yerde tek bir tane takımda oynayan yok. Sizce neden?

Ahmet Seçkin: Üzücü bir durum, yönetimden kaynaklanan bir durumdur. Adam çok futbolcu var ama 5-10 kişi kulübü ele almışsa burada şunlar orada şunlardan uzak duruyorsa olacağı budur. Az önce örnekler verdim, Hakan Şimşek, Sedat Hoca, Ali Özdoğan örneği yeterli olur. Bunlardan faydalanmak varken gidip dışarıdan bir hoca gelmesi, aldığın futbolcu kaliteli olurda herkes ona saygı duyar. Aldığın futbolcu senin çocuğun ayarında hatta altında biri nasıl buna göz yumuyorsun. Demek ki sen onu kullanamıyorsun.

Sondakika32: Şampiyonluk hayal mi?

Ahmet Seçkin: Ben inanmıyorum. Gerekçesini de söyledim.

Sondakika32 Ben teşekkür ederim.

Ahmet Seçkin Bey Teşekkür ederim.  

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Nejat Özdoğan
Etiketler: Ahmet, Seçkin, Isparta32spor, şampiyon, olamaz., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı