Haber Detayı
03 Aralık 2019 - Salı 13:21
 
AKP'li vekillerden dikkat çeken U dönüşü!
15 termik santralin baca filtrelerinin takılmasını 2.5 yıl daha erteleyen kanun teklifini kabul eden AKP milletvekilleri, tepkiler üzerine tasarıyı veto eden Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti.
- Haberi
AKP'li vekillerden dikkat çeken U dönüşü!

Geçtiğimiz hafta TBMM'de görüşülen torba yasanın 50. maddesi, termik santrallerin bacalarına filtre takılma zorunluluğunun 2.5 yıl ertelenmesini öngörüyordu.

Bu yasa Meclis'ten AKP'nin 203, MHP'nin 14 evet oyuyla geçti. CHP'den 25, İyi Parti'den 7, HDP'den ise 4 milletvekili ret oyu verdi.

CUMHURBAŞKANI VETO ETTİ

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ise; bu yasayı veto ettiğini açıkladı. Erdoğan, bugün Londra'ya gitmeden önce yaptığı açıklamada; "Bu erteleme böyle bir talep önümüze gelmiyor. Daha önce de bu erteleme yapıldı. Yüklenici firmalar filtre çalışmalarını gerçekleştirmediler. Dünyada Paris sürecini yaşadık yaşıyoruz. Orada da sözlerinde durmadılar biz de imzayı atmadık." dedi.

vekikl-1546.jpgvekil-8364.jpg

EVET DİYEN AKPLİLERDEN VETO TEŞEKKÜRÜ

Termik santrallerin filtre takma zorunluluğunun ertelenmesine 'evet' diyen AK Partili vekiler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vetosunun ardından Erdoğan'a veto teşekkürlerini Twitter üzerinden iletti.

vekil-778.jpgvekil-4111.jpg

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Nejat Özdoğan
Etiketler: AKP'li, vekillerden, dikkat, çeken, U, dönüşü!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı