Haber Detayı
24 Ocak 2020 - Cuma 13:54
 
Beyşehir Gölü 20-27 metre derinlikten 5-6 mere derinliğe geriledi.
Beyşehir Gölü’ndeki suyun bilinçsiz tüketimi nedeniyle gölün kötü durumda olduğunu belirten Mehmet Atcı bir imza kampanyası başlattı
GÜNDEM Haberi
Beyşehir Gölü 20-27 metre derinlikten 5-6 mere derinliğe geriledi.

Mehmet Atcı, Beyşehir Gölü için imza kampanyası başlattı. Atıcı Beyşehir Gölü 20-27 metre derinlikten 5-6 mere derinliğe gerilediğini söyledi. topladığı imza sayısının 1948 olduğunu belirtti. İmzaları Çevre ve Şehircilik Bakanlığına sunacaklar.

Yanlış ve aşırı tarımsal sulama, bilinçsiz tüketim, çeşme suyundan bahçe sulama ve boşa kullanımdan dolayı göz göre göre kurumaya terkedildi.

Sadece bir göl veya tatlı su olması dışında iklim belirleyici bir habitatın yok olmasını engellemek adına bilindik bir çalışma olmaması ve çevre ilçelere çumra vb bölgelere su verilmesi bu durumun tetikçilerinden.

İçerisinde çeşit çeşit balık barındıran, yat turu faaliyetleri gerçekleştirilen ve bölgenin simgesi olan Beyşehir Gölü artık yok olma tehlikesiyle karşı karşıya. Ayrıca her yerde yapılan sondaj çalışmaları sonucu yer altı kaynaklarıda tükenmiş ve göçükler meydana gelmeye başlamış durumda. 

Belediyenin yaptığı taşıma kar sistemi bunun kurtarıcısı olamaz. İlgililerin bir an önce tedbir alıp acilen bu felaketi önlemesi gerekmektedir.

Sizlerden ricam bu konuyla ilgili gerekli adımları atmaya hemen başlamak adına bir bilinç oluşturmak ve bunu yayabilmek için buradan bir imza ile sesimizi duyurmak ve bu değerli gölü kurtarmak için bir adım atmak.

Atcı, Buradan başlayalım ve bize verilen bu değerli mirasın yok oluşunu önleyelim. Geleceğimizi kurtarmak için bir imzada siz atın dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Nejat Özdoğan
Etiketler: Beyşehir, Gölü, 20-27, metre, derinlikten, 5-6, mere, derinliğe, geriledi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı