Haber Detayı
06 Şubat 2020 - Perşembe 12:21
 
Bilim adamları açıkladı: Kıyamet mi kopacak?
Yeni yılın gelmesiyle beraber felaketlerde art arda geldi. Bilim adamları Dünyanın kuzey manyetik kutbunun hızlı yer değiştirdiğini açıklaması sosyal medyada gündem oldu.
BİLİM Haberi
Bilim adamları açıkladı: Kıyamet mi kopacak?

Yeni yıl felaketleriyle başladı. Bütün dünyayı sarsan depremler ve virüsün ardından bilim adamlarından açıklama geldi. 

Bilim adamları Dünyanın kuzey manyetik kutbunun, Kanada'dan ve Sibirya'ya doğru çok hızlı bir şekilde kaydığı ve bu kaymanın çok ciddi endişe verdiğini belirtti. 

Bilim adamlarının korkutan açıklamasına göre Manyetik kutup yer değiştirdiğinde kuzey, güney olacak; doğu ise batı olacak. En son 780 bin yıl önce gerçekleşen kutup değiştirme olayı Peygamber Efendimiz'in (SAV) bahsettiği kıyametin son büyük alametinden Güneş'in Batı'dan doğacağı hadisini akıllara getirdi.

'KIYAMET Mİ KOPACAK?' TT OLDU

Bu açıklamanın ardından sosyal medyada kıyamet mi kopacak başlığı açıldı ve binlerce yorum yağdı. Bilim adamlarının açıklamasına göre 

Bu endişe verici açıklamanın ardından sosyal medyada Kıyamet mi kopacak başlığı açıldı ve kısa sürede bu başlığa yorum yağdı TT oldu. 

Manyetik kutup noktalarının yüz binlerce yıl sonra tekrar yer değiştirme ihtimalinin hız kazanması, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)'in "Güneş batıdan doğmadıkça, Kıyamet kopmaz. O zaman herkes iman ederse de fayda vermez." hadisini hatırlattı. 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Nejat Özdoğan
Etiketler: Bilim, adamları, açıkladı:, Kıyamet, mi, kopacak?,
Yorumlar
Haber Yazılımı