Haber Detayı
11 Aralık 2019 - Çarşamba 17:36
 
'Biz yolunacak kaz mıyız?'
Yurt dışına çıkmamasına rağmen, 40 lira yurt dışı kullanım bedeli ödenmesi istenen vatandaş, 'Biz yolunacak kaz mıyız' diyerek isyan etti.
GÜNDEM Haberi
'Biz yolunacak kaz mıyız?'

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yaşayan Ekşi Sözlük’te biralexdegilimtabiki isimli kullanıcı, yürüyüş için Ortakent sahile çıktığını sırada hattının Yunanistan’a bağlı olduğuna dair bir mesaj aldığını ve o anda veri bağlantısını kapattığını söyledi.

mesaj-002.png

Kullanıcı, her ay annesine aldığı telefon ücretini ve kendi faturasının her ay toplam 210 TL olduğunu, ek olarak yurt dışına çıkmamasına rağmen faturasına yurt dışı kullanım bedeli olarak 40 lira daha yansıtıldığını fark edince durumu müşteri hizmetlerine bildirdi. Ancak müşteri hizmetleriyle yaptığı konuşmada telefonun otomatik ağı açık olduğu için yakınında olan Yunanistan’ın baz istasyonuna bağlandığını öğrendi.

biralexdegilimtabiki isimli kullanıcı, 10 km ötedeki Yunanistan’ın baz istasyonuna bağlandığını ve annesine aldığı telefon yüzünden hattının kapatılamayacağını söyleyen Türk Telekom'a, “6-7 yıllık müşterinim. Senden 2 tane telefon almışım. Faturalarımı eksiksiz yatırmışım. Hayır yurtdışına çıkıp bunu kullansam, diyeceğim ki tamam. Ama tamamen bilgim dahilinde olmayan bir kullanımın ücretini ödüyorum. Biz yolunacak kaz mıyız?” diyerek tepki gösterdi.

faturagecmis.png

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Canangul
Etiketler: 'Biz, yolunacak, kaz, mıyız?',
Yorumlar
Haber Yazılımı