Haber Detayı
25 Kasım 2020 - Çarşamba 09:58
 
'Bu çirkin görüntüler şahsıma değil Yalvaç’ın geleceğine bir saldırıdır'
'Bu çirkin görüntüler şahsıma değil Yalvaç’ın geleceğine bir saldırıdır'
GÜNDEM Haberi
'Bu çirkin görüntüler şahsıma değil Yalvaç’ın geleceğine bir saldırıdır'

Haber sitemizin sahibi olan Celalettin Gültekin’in firması Gültekin Enerji İnşaat LTD. Şirketi’nin Yalvaç’taki inşaatına yapılan insanlık dışı saldırı üzerine yaptığı açıklamasıdır.
Sondakika32 haber sitesi olarak bu insanlık dışı saldırıyı kınıyoruz. Yetkili mercilerin, bu saldırıyı yapan failler ve azmettiricileri hakkında gerekeni yapacağını görmek istiyoruz.

Celalettin Gültekin'in açıklaması şöyle:

"Gültekin Enerji İnşaat Taahhüt LTD. ŞTİ. olarak yaklaşık dört yıldır Yalvaç’ta inşaat sektöründe çalışmaktayız. Firmamız birinci yılında belediyenin ikinci inşaatımızı yasaya uygun olmayan bir şekilde mühürlemesiyle üç yıldan fazla bir dönem hukuk mücadelesi verdik. Mahkeme hukuk mücadelemizde haklılığımıza karar verdi. Binamız 11 daire olarak yapıldı. 11 daire sahipleri ve firmamız keyfi uygulamalar nedeniyle onca sene mağdur edildi. Milli servet hükmünde olan onca emek ve çalışma senelerdir boş yere bekletildi. Mühürlü olan binamız SGK' ya CİMER üzerinden şikâyet edildi. Şikâyet eden vatandaş çevre köylerden birinde ikamet eden ve sürekli bir inşaat firmasından çıkmayan bir şahıs. Kendisini hiç tanımamamıza rağmen tahminimizce birilerinin dürtüklemesiyle şikâyet etmiş. CİMER’e haksız şikayette bulunan şahıs adli makamlarca tespit edilmiş olup asılsız şikayet üzerine firmamızda bu şahıstan şikayetçi olarak yapılan haksızlığı mahkemeye taşımıştır.


Dün karşılaştığımız manzara artık pes dedirten cinsten. Binamızın içinde bulunan malzemelerimiz yakılmak istenmiş, binaya döşediğimiz elektrik kabloları özenerek kesilmiş. Yalvaç’a ve Yalvaçlıya yakışmayan bir manzara ile karşılaştık. Yalvaç’a yatırım yapmanın istihdam sağlamanın ekonomiye katkıda bulunmanın karşılığı bu olmamalıydı. Ekonomiyi ve siyasi gücü elinde tutan güçler şahsım ve firmam adına bu kışkırtmaları yapmaları sonucu oluşan bu durum ilçe adına üzücü bir durumdur. Dışarıdan gelecek olan yatırım ve yatırımcı için kötü bir örnektir. Bu dönem yatırım için gelen firmalara yapılan bürokratik ve diğer engellemeler sebebiyle bir kısım sermaye sahipleri canlarından bezdirildiklerini kısık sesle de olsa ifade etmektedirler. Yalvaçta oluşturulmuş kanaat olan ya biat et ya da terk et  zihniyeti artık son bulmalıdır. Bu tür tacizler ancak Yalvaç’a zarar verecektir. Şahsım hakkında Yalvaçta yaşayan ve terör örgütleriyle bağlantıları sebebiyle yargılanıp ceza alan şahısların şikâyet etmesi sonucu dört tane soruşturma dosyası açıldı. Çok şükür hukuki soruşturmalarda haklılığım ortaya çıktı hepsinden de takipsizlik kararı aldım. İnşaatımız üç seneden fazla bir süredir yürürlükten kaldırılan yasa dayanak gösterilerek mühürlü durumda. Tüm bu engellemelere rağmen MEMLEKETİM olan Yalvaç’ta yatırım yapmaya ve baronlara karşı durmaya devam edeceğim."
Celalettin GÜLTEKİN

 

Kaynak: (Sndkk) - sondakika32 Editör: Celalettin Gültekin
Etiketler: 'Bu, çirkin, görüntüler, şahsıma, değil, Yalvaç’ın, geleceğine, bir, saldırıdır',
Yorumlar
Haber Yazılımı