İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Pamuk eller cebe
Pamuk eller cebe
Yasal dayanağı yok
Yasal dayanağı yok
Haber Detayı
10 Eylül 2019 - Salı 22:44
 
CHP KONGRESİNDE İL BAŞKANI OLMAYI DÜŞÜNENLER NEREDESİNİZ
'Yol Üzeri Otopark' uygulaması ile ilgili olarak, bu yerlerden otopark ücreti alınamayacağına dair mahkeme kararları vardır. Buna rağmen vatandaşların tepkilerine de aldırmayan Isparta Belediyesi senelerce bu haksız ve yasal olmayan parayı toplattırdı.
- Haberi
CHP KONGRESİNDE İL BAŞKANI OLMAYI DÜŞÜNENLER NEREDESİNİZ

 “Yol Üzeri Otopark” uygulaması ile ilgili olarak, bu yerlerden otopark ücreti alınamayacağına dair mahkeme kararları vardır. Buna rağmen vatandaşların tepkilerine de aldırmayan Isparta Belediyesi senelerce bu haksız ve yasal olmayan parayı toplattırdı.

Kamuya ait yolları hiçbir yasal dayanağı olmadığı, tersine “oturma ruhsatı” verirken tahsil ettiği “otopark harcının” karşılığını vermesi gerektiği halde Isparta Belediyesi de haksız uygulamayı yeniden işleme koyacağını açıkladı. Bu “haraç tahsilatı” gibi “hukuksuz uygulama” Isparta İdare Mahkemesi’nin kararına rağmen sürecek.

İdare Mahkemesi’nin kararı ile 8-10 yıl rahat nefes alan araç Ispartalılar, şimdi de CHP+İYİ Parti destekli Belediye meclisinin hukuk tanımazlığının sona erdirilmesini bekliyor. 

Bu usulsüz ve yasal dayanağı olmayan uygulama işleme girecek gibi..

Doğrusu ben hep Isparta Barosu’nun bu keyfiliğe “dur” demesini beklerim.

Olmadı, Esnaf Odaları Birliği olmak üzere meslek odalarından, Tüketici Hakları Derneği başta STK’lardan beklerim.

Karar işleme konur ve uygulanırsa şahsım o Danıştay kararlarından birini “eki” yapıp, dilekçe ile yargıya vuracağım.

Ben yasa dışı uygulamaya, “Deli Dumrul” anlayışına Isparta’da  ana muhalefet olmaları nedeniyle en çok CHP’lilerden ve İyi Partililerden beklerim. CHP ve İyi Partili Meclis üyeleri bu karara onay verdi. Bir arkadaşım anlattı. CHP park kararını desteklemek için parti kararı almış. Mahkeme kararına muhalefet için.

Gülünç değil mi? Anket yapmışlar esnaf onay vermiş. Mahkeme kararına muhalefet için.

Hani 3-5 ay sonra yapılacak CHP’nin kongresinde ismi il başkanlığına geçenlerden tık yok.

Neden mi?

Onlar il başkanı olup halkın sorunlarını çözme yerine, İl başkanlığını atlama tahtası yapıp vekil olacak beylerin İsimlerini yazarız.

Nejat Özdoğan

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, KONGRESİNDE, İL, BAŞKANI, OLMAYI, DÜŞÜNENLER, NEREDESİNİZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı