Haber Detayı
26 Eylül 2020 - Cumartesi 11:37
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan cuma mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan cuma mesajı: Sımsıkı Allah’ın ipine sarılın
GÜNDEM Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan cuma mesajı

Cuma namazını Çamlıca Camii'nde kılan Cumhurbaşkanı Erdoıan cemaate seslenerek "Bir arada buluşmayı lütfeden Allah'a hamd olsun. Hepiniz toptan, sımsıkı Allah'ın ipine sarılın. Ayrılığa düşmeyin. Bizi eğer toptan sımsıkı Allah'ın ipi Kuran'a sarılırsak bilesiniz ki hiçbir beşeri güç bizi birbirimize düşüremeyecek" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan cuma mesajı: Sımsıkı Allah’ın ipine sarılın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Büyük Çamlıca Camisi’nde kıldı. Erdoğan, cuma namazı için Üsküdar Kısıklı’daki konutundan Büyük Çamlıca Camisi’ne geçti.
Burada cuma namazını kılan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak eşlik etti.

“BÖLÜNÜP AYRILMAYIN”

Cuma namazının ardından cami içerisindeki cemaate seslenen Erdoğan, Al-i İmran suresindeki “Hepiniz toptan, Allah’ın ipine (dinine) sımsıkı sarılın, bölünüp ayrılmayın.” ayetinin Arapçasını okuyarak sözlerine başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: “Bir arada buluşmayı lütfeden Allah’a hamd olsun. Hepiniz toptan, sımsıkı Allah’ın ipine sarılın. Ayrılığa düşmeyin. Bizi eğer toptan sımsıkı Allah’ın ipi Kuran’a sarılırsak bilesiniz ki hiçbir beşeri güç bizi birbirimize düşüremeyecek. Ve birbirimizi Allah için seveceğiz. Menfaat makam için değil. Ve birbirimizi Allah için sevdiğimiz sürece de bu millete Allah’ın izniyle kimse herhangi bir şey yapamayacaktır. Hep dua edelim. Allah yar, yardımcımız olsun inşallah. Ve tüm ailelerinizle birlikte Rabb’im mutluluğunuzu daim eylesin diyorum. Sizleri Allah’a emanet ediyorum.”

Kaynak: Diriliş postası

Kaynak: Editör: Fuat Gültekin
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan’dan, cuma, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı