Haber Detayı
25 Şubat 2020 - Salı 12:02
 
Davutoğlu'nun Konya'daki evinin koruması kaldırıldı
Gelecek Partisi'nin kurarak siyaset sahnesine lider olarak fiilen başlayan Ahmet Davutoğlu’nun Konya’daki evinin önünde bulunan koruma noktasındaki koruma kaldırıldı. Emniyet Genel Müdürlüğü, gerekçe olarak 'tehdit yok'
GÜNDEM Haberi
Davutoğlu'nun Konya'daki evinin koruması kaldırıldı

AK Parti'den olaylı bir ihraç süreciyle karşı karşıya kaldıktan sonra, istifa edip kendi partisini kuran Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu’nun Konya’daki evinin önünde bulunan koruma noktasındaki koruma kaldırıldı. Davutoğlu'na yakın kaynakların aktardığına göre; Emniyet'in koruma kararının kaldırılmasına "tehdit yok" açıklaması gerekçe olarak gösterildi.Koruma Hizmetleri Yönetmeliği gereği eski Başbakanların nerede olursa olsun ev ve işyerlerinde 24 saat korunma hakkı bulunuyor. Ancak Emniyet Genel Müdürlüğü Merkez Koruma Komisyonu aldığı kararla, eski Başbakan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun Konya'daki evinin önünde koruma noktasında görev yapan korumayı kaldırıldı. Davutoğlu'nun evinin önünde bulunan koruma noktasının ise kaldırılmayacağı, boş olarak koruma noktasının kalacağı öğrenildi.

Geçmiş hükümetlerde Başbakanlık ve Dışişleri Bakanlığı yapan Ahmet Davutoğlu, kısa süre önce AK Parti’den ayrılarak Gelecek Partisini kurmuştu.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Nejat Özdoğan
Etiketler: Davutoğlu'nun, Konya'daki, evinin, koruması, kaldırıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı