Haber Detayı
29 Ağustos 2020 - Cumartesi 12:59
 
Depreştikçe Tütüncü'den her yıl aynı beyanat!
Depreştikçe Tütüncü'den her yıl aynı beyanat!
- Haberi
Depreştikçe Tütüncü'den her yıl aynı beyanat!

Yıl 2016...

Yalvaç Belediyesi içerisinde bulunduğumuz 2016 yılını yoğun bir tempo ile geçirecek. Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü 2016 yılını altyapı çalışmalarına ayırdıklarını belirterek, ‘İçme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon şebekelerinin çok eski olması nedeniyle bunları yenileme kararı aldık. Doğalgaz şebekesi için çalışmaların başlamasını bekliyoruz. Belediye olarak bizde aynı zaman zarfında altyapı çalışmalarını başlatmayı planlıyoruz’ dedi.

ASBESTLİ BORULAR DEĞİŞECEK

 Yalvaç’ın yıllardır kanserojen madde içerdiği bilimsel olarak kanıtlanan asbestli borulardan su içtiğini kaydeden Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, ‘Göreve gelirken bu konuyu seçim öncesi gündemimize almıştık. Göreve geldiğimizde bu asbestli boruların değiştirilmesi konusunda Belediye Meclisinde yaptığımız görüşmede Meclis olur verdi. İller Bankası kanalıyla lehir şebekesinin eski olan bölümlerinin yenilenmesi programa alındı. Tabi altyapı için çalışmalara başlamışken yine çok eski olan kanalizasyon şebekesinin de yenilenmesi gerekiyor. Biz hem kanalizasyonu hem de yağmur suyu hattını işe başlamışken yapıp bitirmek istiyoruz. Yollar, sokaklar bir kez kazılıp ardından komple yapılsın diye düşündüğümüz için doğalgaz şebekesinin döşenmesi sırasında yapmayı planlıyoruz’ şeklinde bilgi verdi.

 PROJESİ ÇİZİLİP İHALEYE ÇIKACAK

Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü altyapı çalışmaları için ön hazırlıklara başladıklarını haber vererek, ‘Öncelikle altyapı projesi çizilecek. Proje çizimi ardından maliyetler belirlenecek ve İller Bankası kanalıyla yapım ihalesine çıkılacak’ dedi.

25 MİLYON TL GİBİ BİR RAKAM ÇIKABİLİR

 Projenin Yalvaç’a ne kadar bir külfet getireceği konusunda çevre belediyelerde bir araştırma yaptıklarını belirten Başkan Tütüncü, ‘Bu konuda net bir şey söylemek mümkün değil ancak tahminlere göre 25 Milyon TL gibi bir maliyetle karşılaşacağımızı tahmin ediyorum. Çalışmaların 2 yıl süreceğini düşünüyoruz’ diye konuştu.

YIL 2018...

Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, İller Bankası’nca onaylanan Yalvaç’ın altyapı projeleriyle ilgili Kanal32 Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

 

İşte Tütüncü’nün o açıklamaları:

YIL 2020...

Yalvaç’a bugüne kadar hiç yapılmayan önemli bir hizmet yapılacak. Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, kentin 860 kilometrelik altyapısının yenileneceğini söyledi, yapılacak yatırım için desteklerinden dolayı TBMM Başkan Vekili Süreyya Sadi Bilgiç’e teşekkür etti. Çevre bakanımız Isparta’ya geldiğinde iller bankasına vermiş olduğu bir talimat vardı. Daha önce Yalvaç’ta hiç olmayan yağmur suyu 200 kilometre ve sıfırdan su ve kanalizasyon alt yapısı üçü bir ara 860 kilometrelik bir çalışma bunun projesi de 2.5 sene sürdü bunu da SUKAP kapsamında yani nüfusu 25 bine kadar olan belediyelerde su ve kanalizasyon alt yapı payından yüzde 50 hibeli kullanılabileceği bakanımız her türlü yardımın yapılabileceği talimatını verdi son değişikliklerle Cumhurbaşkanlığı strateji daire başkanlığından bunu onayının alınması gerektiğini öğrendik. Bu noktada da inşallah benim dönemimde 860 kilometrelik su kanalizasyon ve olmayan yağmur suyu alt yapı projesinin ihalesinin bitmesinin müjdesini vermeyi inşallah en kısa zamanda ümit etmekteyiz. Bu noktada özellikle emeği geçen TBMM başkanvekilimiz Süreyya Sadi Bilgiç vekilimize ve strateji daire başkanına da teşekkürü bir borç bilirim."

Belediye Başkanı olduğundan bugüne aklına geldikçe bu beyanatları vermekten o usanmadı,bu beyanatları duymaktan Yalvaç halkına gına geldi. Belediiye Başkanı olduğu günden bugüne kadar Yalvaç halkına asbestli borulardan su içirdiğini kendi ağzıyla video kaydında görüleceği üzere  kendi ağzından itiraf etmektedir. Asbestli borular kanserojen madde içerdiğinden dolayı halk sağlığıyla oynamaktır. Yalvaç Halkı Tütüncü'ye 'konuşmaktan bıkıp ne zaman icraata geçecek' diye sormaktadır.

Yalvaç'a her zaman söylenilen türkü....

 

Kaynak: (Is H) - Isparta Haber Editör: Sondakika32
Etiketler: Depreştikçe, Tütüncü'den, her, yıl, aynı, beyanat!,
Yorumlar
Haber Yazılımı