Haber Detayı
22 Eylül 2020 - Salı 11:26
 
Dolar tarihi zirvedeki yükselişini sürdürüyor!
Dolar tarihi zirvedeki yükselişini sürdürüyor! Merkez Bankası'nın perşembe günü vereceği faiz kararı öncesinde tarihi zirvesini 7,6505'e taşıyan dolar/TL, bugün 7,64'ten işlem görüyor. Euro/TL ise, 8,97-8,98 bandında hareket diyor.
EKONOMİ Haberi
Dolar tarihi zirvedeki yükselişini sürdürüyor!

Yurt içi piyasalarda döviz kurlarındaki hareketlilik devam ediyor.  Küresel piyasalar, artan Koronavirüs vakaları ve kısıtlamaların geri dönme ihtimalinin gündeme gelmesiyle haftanın ikinci gününe de kayıpla başladı.

Avrupa borsalarındaki satıcılı seyir ABD pay piyasalarında da risk algısını artırdı. Dün, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın Finansal Hizmetler Komitesi'nde, Koronavirüs Yardım, Destek ve Ekonomik Güvenlik Yasası'na (CARES) ilişkin bugün yapacağı sunumun metni yayımlandı.

Ekonomi önündeki yol belirsiz

Powell, ekonomik toparlanmanın olabildiğince güçlü olmasını sağlamak ve ekonominin gördüğü kalıcı zararı sınırlamak için ne kadar sürerse sürsün bankanın tüm araçlarını kullanmaya kararlı olduğunu belirterek, hem istihdam hem de genel ekonomik faaliyetin salgın öncesindeki seviyelerinin oldukça altında kaldığını ve ekonominin önündeki yolun belirsiz olmaya devam ettiğini kaydetti.

Takip edilecek veriler

Uzmanlar, bugün Euro Bölgesi'nde tüketici güveni ve ABD'de 2. el konut satışı verilerinin yanı sıra Fed Başkanı Powell'ın Senato'da gerçekleştireceği sunumun da takip edileceğini belirtti.

22 Eylül altın fiyatları
  • Gram altın / Alış Fiyatı:468,58 TL Satış Fiyatı:468,67 TL
  • Çeyrek altın / Alış Fiyatı:748,66 TL Satış Fiyatı:765,49 TL
  • Yarım altın / Alış Fiyatı:1.492,65 TL Satış Fiyatı:1.530,98 TL
  • Tam altın / Alış Fiyatı:3.088,23 TL Satış Fiyatı:3.164,97 TL
Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Nejat Özdoğan
Etiketler: Dolar, tarihi, zirvedeki, yükselişini, sürdürüyor!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı