Haber Detayı
20 Eylül 2019 - Cuma 10:04
 
Eski İYİ Partililer 'Milli Farkındalık Platformu' kurup MHP'ye geri dönüş çağrısı yaptı! Peki kim bunlar?
Devlet Bahçeli, İYİ Parti'ye geçen MHP'lilere çağrı yaparak, 'Geçmişte ne olduysa oldu, ne yaşandıysa yaşandı, gelin bir olalım, birlik olalım' demişti
SİYASET Haberi
Eski İYİ Partililer 'Milli Farkındalık Platformu' kurup MHP'ye geri dönüş çağrısı yaptı! Peki kim bunlar?

İYİ Parti'de geçmişte yönetimde yer alan ancak partiden ayrılan bir grup, Milli Farkındalık Platformu'nu kurdu. 

Platfromun internet sitesinden yapılan açıklamada, "Bizler, 'Geçmişte ne olduysa oldu, ne yaşandıysa yaşandı, gelin bir olalım, birlik olalım' diyen MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin kutlu çağrısına kulak verelim." ifadesi kullanıldı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i "HDP'yle işbirliği" yapmakla, partiye Sorosçuları almakla, Ülkücülükten vazgeçmekle suçlayan Milli Farkındalık Platformu, internet sitesinde kendini şöyle tanıttı:

"Türk milliyetçiliği davasına yürekten inanmış, ömrü boyunca ülkücü harekete hizmet etmekten büyük bir onur duymuş, Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne, Yüce Türk Milletinin istiklaline, Devletimizin bekasına canı pahasına inanan ülkücüleriz."
...
MİLLİ FARKINDALIK PLATFORMU olarak amacımız, bizim fark ettiklerimizi hala İYİ Partide bulunan ülküdaşlarımızın da fark etmesini sağlamaya çalışmak.

Ülküdaşlarımızı, Türk milliyetçilerini ve toplumumuzu bilgi ve tespitlerimiz ışığında bilgilendirmenin milli bir sorumluluk olduğunun farkında ve bilincindeyiz.

Platformun internet sitesinin Fark Edenler bölümünde ise, daha önce İYİ Parti'de yer alıp istifa eden şu isimler yer aldı:

Reşat Erdoğan - Genel İdare Kurulu Üyesi
Hediye Akdere - MHP Eski Kadın Kolları Başkanı
Yörük Ali Paşa olarak bilinen Ali Aydın - FETÖ Mağduru
Cezmi Polat - Kurucular Kurulu Üyesi
Tamer Akkal - İYİ Parti Manisa Milletvekili
Prof. Dr. Ahmet Azmi Yetim - Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi
Betül Bayraktar Orhan - Kurucular Kurulu Üyesi

Mehmet Fatih Eryılmaz - 15 Temmuz Gazisi
Göksel Taşçı - Kurucular Kurulu Üyesi
Hayati Arkaz - İYİ Parti'den MHP'ye geçen İstanbul Milletvekili
Hayrettin Barut - Kurucular Kurulu Üyesi
Adem Taşkaya - Eski Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ'ın Yardımcısı
Erkan Doğan - İYİ Parti Çankırı Merkez İlçe Başkanı
İlyas Çınar - İYİ Parti Salihli İlçe Gençlik Kolları Başkanı
Bahadır Dinçarslan - İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in metin yazarı

Milli Farkındalık Platformu'nun internet sitesinde yer alan isimlerden Bahadır Dinçarslan, avukatı Gülsüm Topal, böyle bir platformda yer almadığını ve isminin izinsiz kullanıldığını aktardı.

Milli Farkındalık Platformu Başkanı Reşat Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, "Gelin bir olalım, birlik olalım" çağrısına destek vererek, "Sayın Bahçeli'nin kutlu çağrısına kulak verelim. Baba ocağımızda hep beraber kucaklaşalım." dedi.

Erdoğan, platformun çalışmaları hakkında bilgi vermek amacıyla düzenlediği basın toplantısında, İYİ Parti'nin kuruluş aşamasında ve sonrasında Genel Başkan Meral Akşener'in yanında yer aldığını ancak bir süre sonra hem parti hem de Genel İdare Kurulu üyeliğinden istifa ettiğini anımsattı.

Bu süreçte Akşener'in ülkücüleri baba ocağından ayırabilmek için duygularına hitap ederek sunduğu hiçbir gerekçeyi, ortaya attığı hiçbir iddiayı ve verdiği hiçbir sözü tutmadığını ifade eden Erdoğan, ayrıca Akşener'in ülkücülerden gizlediği ajandasında birtakım karanlık hesapların olduğunu savundu.
Erdoğan, parti kurulana kadar omuzlarına basılan ülkücülerin, parti kurulduktan sonra aşama aşama tasfiye edildiğini, ülkücülerin yerine okyanus ötesi, karanlık ilişkileri olan bir çok insanın partinin önemli kademelerine getirildiğini iddia etti.

Milli hassasiyetler kullanılarak kurulan partinin, kurulduktan sonra tamamen gayri milli bir siyasi eksene oturduğunu ileri süren Erdoğan, şöyle devam etti:

"Bu yapının oluşmasında önemli katkıları olan bizler omuzunda ne denli büyük bir vebali taşıdığımızın farkındayız. Platform olarak bütün ülküdaşlarımıza sesleniyoruz, gelin bu vebale daha fazla ortak olmayalım. Hanımefendi gizli ajandasıyla baş başa kalsın. Onları, çarpık ve karanlık ilişkileriyle yüz yüze bırakalım. Bizler, ' Geçmişte ne olduysa oldu, ne yaşandıysa yaşandı gelin bir olalım, birlik olalım.' diyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kutlu çağrısına kulak verelim. Gelin hep beraber yarım asırlık ulu çınarın altında buluşalım. Baba ocağımızda hep beraber kucaklaşalım."

Reşat Erdoğan, ayrıca "İP'in ucu kimin elinde?" sloganıyla başlatılan ve sürdürülen kampanyayla ilgili gelişmelerin platformun internet sitesinden takip edilebileceğini sözlerine ekledi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Canangul
Etiketler: Eski, İYİ, Partililer, 'Milli, Farkındalık, Platformu', kurup, MHP'ye, geri, dönüş, çağrısı, yaptı!, Peki, kim, bunlar?,
Yorumlar
Haber Yazılımı