Haber Detayı
27 Ekim 2020 - Salı 13:05
 
Filistin ve İsrail ile kolektif karmaya astrolojik bir bakış
Filistin ve İsrail ile kolektif karmaya astrolojik bir bakış...Geçen haftalarda Filistin ve İsrail arasındaki mücadelenin sebebini haritalarıyla birlikte incelemiştik. Peki asıl soru şu... İnsanlar doğmadan önce yaşam boyutunda gelecekleri coğrafyayı toplumsal bir karma ile mi yaşıyor yoksa kişisel bir karmanın bedeli olarak mı bunları yaşıyor?
DİĞER Haberi
Filistin ve İsrail ile kolektif karmaya astrolojik bir bakış

Geçen haftalarda Filistin ve İsrail arasındaki mücadelenin sebebini haritalarıyla birlikte incelemiştik. Peki asıl soru şu... İnsanlar doğmadan önce yaşam boyutunda gelecekleri coğrafyayı toplumsal bir karma ile mi yaşıyor yoksa kişisel bir karmanın bedeli olarak mı bunları yaşıyor? Bunu anlayabilmek için her iki bölgeden de insanların haritaları incelenmelidir ve bu kolektif karmaya nasıl dahil oldukları anlaşılmalıdır. Bu iki ülkenin kuruluşunun haritasında karşıt burç oldukları için mücadele etmeleri söz konusudur. Fakat her iki ülkenin de Jüpiter gezegeninin Retro olması dini faktörlerin bu konu hakkında çok fazla hata yapıldığını göstermektedir.

Hasret bitti: Mescid-i Aksa yeniden ibadete açıldı

Filistin’in haritasında Jüpiter zararda olduğu burçta İkizler’de Retro iken İsrail’in haritasında kendi yönettiği burç olan Yay’da Retrodadır. 

Satürn'deki gün uzunluğu bulundu!

Fakat çok ilginç olan kısım ise Filistin’in Satürn’ü kendi yönettiği burç olan Oğlak’ta iken İsrail’in haritasında Satürn sevmediği burçlardan birinde Aslan’da yer almıştır. Yani bu da bize gösteriyor ki sosyal gezegenler olan Jüpiter ve Satürn’ün bu meseledeki rolü büyüktür. Toprak hakkı iddia eden İsrail Yay Jüpiteri’nin gölge yönünü kullanarak (Boğa burcu-Toprak/Hak iddia etmek Jüpiter RX yay) Satürn’ün de düşük bir burçta yerleşmesi sonucuyla doğru davranışı sergilememiş, hakkı olduğunu iddia ettiği şeye ulaşmak için bencilce davranışlar sergilemiştir.

           

Buradan da anlaşılacağı üzere güçlü yerleşmiş bir Jüpiter sizi ahlak sahibi yapamayabilir. Ahlaklı davranış Kant’ın da dediği gibi etrafta hiç kimse yokken bile doğru davranışı gösterebilmektir. Satürn doğru davranışı sergileyebilmekle çok yakından ilişkilidir.
Bu iki ülkenin sinastri haritalarında ise GAD – Plüto ve GAD- Merkür bağlantısı bulunmaktadır. İsrail’in Güney ay düğümüne Filistin’in Plüto ve Merkürü kavuşum yapmaktadır. Bu ise geçmişte başkalarının (üçüncül kişilerin) imzalarının yok sayılmasına ilişkin bir tüyo verebilir. Filistin İsrail tarafından tanınmayan/yok sayılan ilan edilebilir.

Karma Astroloji Ay Düğümleri Atölye Çalışması | Potansiyelim

Bu kısa analiz ile bile köklerden gelen dini ve toplumsal karmanın ne denli karmaşık olduğunu görebiliyoruz. Zıt açıların bir kare açıya ihtiyaçları vardır ki bu mesele çözülebilsin…(Bazen T- kare açı kalıbında sorunu çıkartan gezegen zıt açı yapan gezegenlerin apeksinde kalan gezegen de olabilir)
Adsız topraklardan geldiğini ve yersiz yurtsuz olduğunu düşünenlerin aksine bir yere ait olmanın verdiği güven ve tatmin duygusunu daima içinizde hissetmenizi diliyorum.
Belki de coğrafya gerçekten kaderdir? 

 

Astrolog Billur Toplu

 

Kaynak: (Sndkk) - sondakika32 Editör: Billur Toplu
Etiketler: Filistin, ve, İsrail, ile, kolektif, karmaya, astrolojik, bir, bakış,
Yorumlar
Haber Yazılımı