Haber Detayı
27 Eylül 2020 - Pazar 12:22
 
Hekimler yurt dışı için TTB'nin kapısını çalıyor
Hekimler yurt dışı için TTB'nin kapısını çalıyor: Son 9 ayda 702 başvuru geldi
SAĞLIK Haberi
Hekimler yurt dışı için TTB'nin kapısını çalıyor

TTB Genel Sekreteri Bülent Nazım Yılmaz, 2019 yılında bin 42, bu yıl da Eylül ayı itibariyle 702 hekimin yurt dışında çalışabilmek için Türk Tabipleri Birliği'nden belge istediğini açıkladı.

Hekimler yurt dışı için TTB'nin kapısını çalıyor: Son 9 ayda 702 başvuru geldi

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Kongresi'nde konuşan Genel Sekreteri Bülent Nazım Yılmaz, 2019 yılında bin 42, bu yıl da Eylül ayı itibariyle 702 hekimin yurt dışında çalışabilmek için Türk Tabipleri Birliği'nden belge istediğini açıkladı.

TTB'nin yurt dışında çalışmak isteyen hekimlere iyi hal belgesi düzenlediğini, yurt dışına çıkmak için TTB’ye başvuran genç doktorların sayısında artış olduğunu belirten Yılmaz, şunları kaydetti: 

"Genç hekimlere iyi hal belgesi veriyor. Şu tabloya bakın ki 2019 yılında bin 42 arkadaşımız TTB'den yurt dışında asistanlık yapmak çalışmak için belge istemiş. Yaklaşık dört tıp fakültesi mezununu birden hiç kaygılanmadan kuşkuya kapılmadan sıradan bir olaymış gibi yurt dışına gönderiyoruz ve onlar bizden belge istiyor.

Eylül ayı itibariyle 702 idi dün rakamlara baktım. Yani yaklaşık 700 arkadaşımız yurt dışına çalışmak için bu yıl belge istemiş. Hem de Kovid-19 salgın sürecinde TTB’den iyi hal belgesi almaya çalışmışlar.”

Kaynak: Editör: Fuat Gültekin
Etiketler: Hekimler, yurt, dışı, için, TTB'nin, kapısını, çalıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı