Haber Detayı
05 Ekim 2019 - Cumartesi 11:18
 
Hem karadan hem havadan yürüteceğiz
Son dakika açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fırat'ın doğusuna harekat ile ilgili 'Gereken talimatları verdik. Hem karadan hem havadan bu harekatı yürüteceğiz.' diyerek gündem yaratan açıklamalar yaptı.
GÜNDEM Haberi
Hem karadan hem havadan yürüteceğiz

"Artık söz bitti"

-Bekamızla doğrudan ilgili en kritik noktada dahi ülkemizin cari politikalarının tam zıddı yönünde girişimde bulunanlar çıkabiliyor. Türkiye, kendi iddiasıyla bu ülkenin en eski partisinin, siyaset üretemediği için iradesini terör örgütünün güdümündeki yapılara teslim edişinin trajik hikayesini seyrediyor. Ülkemizi terör örgütünden uzak tutmak için sürekli yüzümüze gülen, diplomatik söz oyunlarıyla oyalayanlara diyoruz ki artık söz bitti.

Fırat'ın doğusuna harekat

-Hazırlıklarımızı yaptık, harekat planlarımızı tamamladık, gereken talimatları verdik. Kararı verilen ve süreci başlamış olan barış pınarlarının önünü açma vakti belki bugün, belki yarın denebilecek kadar yakındır. Hem karadan hem havadan bu harekatı yürüteceğiz. Fırat'ın doğusuyla ilgili muhataplarımıza her türlü ikazı yaptık. Yeteri kadar da sabırla davrandık. Kara devriyesiymiş, hava devriyesiymiş bütün bunların hikaye olduğunu görüyoruz.

 

 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Nejat Özdoğan
Etiketler: Hem, karadan, hem, havadan, yürüteceğiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı