Haber Detayı
02 Ağustos 2020 - Pazar 18:08
 
Hollanda'dan flaş Türkiye kararı! O uygulama sona erdi
Hollanda'dan flaş Türkiye kararı! O uygulama sona erdi. Hollanda Sağlık Bakanı Hugo de Jonge, parlamentoya gönderdiği mektupta, riskli ülkelerden dönenlerden gelen şikayetler üzerine, zorunlu karantina uygulamasının kaldırıldığını bildirdi.
DÜNYA Haberi
Hollanda'dan flaş Türkiye kararı! O uygulama sona erdi

Hollanda Sağlık Bakanı Hugo de Jonge, parlamentoya gönderdiği mektupta, riskli ülkelerden dönenlerden gelen şikayetler üzerine, zorunlu karantina uygulamasının kaldırıldığını bildirdi.

Hollandalı bakan, zorunlu karantina için yasal dayanak bulunmadığını belirterek, Avrupa'da son günlerde turuncu ya da kırmızı bölge sayısının giderek artması nedeniyle böyle bir karar alındığını açıkladı.

Hollanda, "kesinlikle seyahat edilmemesi gereken" bölgeleri simgeleyen kırmızı liste ile "zorunlu haller dışında gidilmemesi gereken" bölgeleri kapsayan turuncu listedeki ülkelerden dönenleri, 14 gün zorunlu karantinaya tabi tutuyordu.

Turuncu listede bulunan Türkiye'den Hollanda'ya dönenler de, zorunlu karantina kapsamındaydı. Ancak, artık bu zorunluluk hükümetin kararıyla ortadan kalkmış oldu.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: İrem Dağ
Etiketler: Hollanda'dan, flaş, Türkiye, kararı!, O, uygulama, sona, erdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı