Haber Detayı
10 Aralık 2019 - Salı 19:37
 
'İkna heyeti' Davutoğlu ile 5 saatlik toplantı yaptı
Eski başbakan Ahmet Davutoğlu, 5 Aralık tarihinde kendisini ziyaret eden AK Parti’li eski milletvekillerine, “Bana yapılan her şeyi şimdiye kadar sineme çektim
SİYASET Haberi
'İkna heyeti' Davutoğlu ile 5 saatlik toplantı yaptı

Davutoğlu’nu, İstanbul’daki ofisinde 5 Aralık tarihinde AK Parti 26. Dönem bazı İstanbul milletvekillerinin de aralarında bulunduğu 9 kişiden oluşan bir grup ziyaret etti.

GÖRÜŞME AKŞAM SAATLERİNDE GERÇEKLEŞTİ

Görüşme akşam saatlerinde gerçekleşti. Davutoğlu, AK Parti’li eski milletvekillerinin de içinde olduğu grupla yaklaşık 5 saat görüştü. AK Parti’li eski vekiller, ziyarete ilişkin, “Biz kendimiz geldik, kendi inisiyatifimizi kullandık” dedi.

Edinilen bilgiye göre, AK Parti’li eski vekiller “bu sürecin böyle gitmeyeceğini, birlik ve beraberliğin sağlanması gerektiğini, hep beraber hareket edilmesi gerektiğini” ifade etti.

YAPILANLARI SİNEYE ÇEKTİM”

Edinilen bilgiye göre Davutoğlu da, “Bana yapılan her şeyi şimdiye kadar sineye çektim, bana yapılsın, bana yapılmaya devam etsin. Özellikle bir ilim yuvasına bir bilim yuvasına yapılan operasyonu ben bir türlü hazmedemiyorum. Olmayacak bir işi bu hale bilerek getiriyorlar. Eften püften şirketleri kurtarıyorlar, bir ilim yuvasına darbe vuruyorlar. Bunu ben hazmedemiyorum” dediği ve sitem ettiği öğrenildi.

Davutoğlu’nun kurmayları ise ziyarete ilişkin, “Büyük bir ihtimalle beyefendi tarafından gönderildi bu ekip” iddiasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın, “Burada Halk Bankası’nın adeta bir dolandırılması söz konusu” açıklamasına da Davutoğlu cephesi, “Bu olaydan sonra çıktı, bu konuşmayı yaptı” yorumunu yaptı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 'İkna, heyeti', Davutoğlu, ile, 5, saatlik, toplantı, yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı