Haber Detayı
16 Eylül 2020 - Çarşamba 13:18
 
İŞKUR Isparta’da 7 kişilik işçi alımı yapacak
İŞKUR Isparta’da 7 kişilik işçi alımı yapacak
RESMİ İLAN Haberi
İŞKUR Isparta’da 7 kişilik işçi alımı yapacak

Isparta İŞKUR İl Müdürlüğü ile Isparta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü işbirliğinde; Toplum Yararına Program kapsamında, 7 kişilik 6 ay süreli,  01 Ekim 2020 – 31 Mart 2021 tarihleri arasında Isparta Merkezde çalıştırılmak üzere Çevre Temizliği konulu program düzenlenecek.

Programa başvuru yapmak isteyen kişilerin,  Covid-19 salgını nedeniyle İl Müdürlüğüne gitmeden,  15 Eylül 2020 – 19 Eylül 2020 tarihleri arasında,  www.iskur.gov.tr e-şube veya ALO-170 iletişim hattı üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir.

 

PORTAL NO

 MÜLAKAT TARİH VE SAATİ

MÜLAKATIN YAPILACAĞI YER

BAŞVURABİLECEK YERLER

 

 

294448

23 Eylül 2020
Saat: 10:00

Isparta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Binası Konferans Salonu

Isparta Merkez ve Merkeze bağlı belde ve köylerinde ikamet edenler

TOPLUM YARARINA PROGRAM KATILIM ŞARTLARI

  • Kuruma kayıtlı işsiz olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin Kuruma kayıtlı olmasını ve SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında, başvuru tarihinden önceki son bir aylık sürede 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumuna bildirilmemiş olmaları ve isteğe bağlı sigortalılık hariç 5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamalarını ifade eder. (5510 sayılı Kanunun 4. Maddesinde b fıkrasının 4. bendindeki tarımsal faaliyette bulunanlar ile aynı Kanundaki EK-5 tarım veya orman işlerinde hizmet akdiyle süreksiz olarak çalışanların sigortalılığı kapsamında olan kişilerin, SGK girişi yapıldığında sigortaları SGK tarafından kesildiğinden TYP’ye başvuru yapmalarında ve programa katılmalarında herhangi bir engel bulunmamaktadır.) Kuruma kayıtlı olduğu hâlde TYP düzenlenen alanda ve konuda çalışma izni belgesi olmayan yabancılar ile iş akdi askıda olan mevsimlik işçiler TYP’ye katılamazlar.

 

  • 18 yaşını tamamlamış olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin 18 yaşını tamamlayarak 19 yaşından gün almış olmasını ifade eder.

 

  •  Emekli ve malul aylığı almamak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında emekli ve malul aylığı almamasını ifade eder. İş göremezlik ödeneği alanlar TYP’ye katılabilir.

 

  • Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç); TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla kişinin açık öğretim dışında herhangi bir resmi ya da özel eğitim kurumunda öğrenci olmamasını ifade eder. Uzaktan eğitim alanlar TYP’ye katılamaz.

 

 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Seçil Güler
Etiketler: İŞKUR, Isparta’da, 7, kişilik, işçi, alımı, yapacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı