Haber Detayı
14 Ekim 2019 - Pazartesi 10:04
 
İYİ Parti'den Suriye önerisi!
İYİ Parti İstanbul milletvekili Ümit Özdağ, 'Yapılan harekât sadece askeri bir durumla kalmamalı. Doğru bir politik stratejinin uygulanması lazım. Doğru politik strateji de Suriye’de Beşar Esad yönetimi ile görüşmelerin derhal başlamasıdır.' dedi.
- Haberi
İYİ Parti'den Suriye önerisi!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in talimatı üzerine İstanbul milletvekili Ümit Özdağ, Gaziantep milletvekili Hüseyin Filiz, Denizli Milletvekili Yasin Öztürk ve Yüksek İstişare Kurulu üyesi Hanefi Yıldırım’dan oluşan heyet, Şanlıurfa il teşkilatı yöneticileriyle birlikte Suruç, Akçakale ve Ceylanpınar’ı ziyaret etti.

Özdağ, sınırda yaşananları ve gözlemlediklerini Cumhuriyet’ten Leyla Kılıç'a anlattı. YPG/PYD terör unsurlarının Akçakale’ye yaptığı silahlı saldırılar sonrasında birçok yurttaşın köylere çekildiğini ve harekâtın yurttaşlar tarafından da desteklendiğini belirten Özdağ, şunları söyledi:

“Yapılan harekât sadece askeri bir durumla kalmamalı. Doğru bir politik stratejinin uygulanması lazım. Doğru politik strateji de Suriye’de Beşar Esad yönetimi ile görüşmelerin derhal başlamasıdır.”

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Nejat Özdoğan
Etiketler: İYİ, Parti'den, Suriye, önerisi!, ,
Yorumlar
s="clear">
Haber Yazılımı