Haber Detayı
02 Ağustos 2020 - Pazar 14:51
 
İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Av Çağrı Yıldız istifa eden İl Başkanı Ve İlçe Başkanlarını edebe davet etti
İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Av Çağrı Yıldız istifa eden İl Başkanı Ve İlçe Başkanlarını edebe davet etti.İYİ Parti’li Murat Çağrı Yıldız istifa eden Özgür Tandoğan için ‘Tam bir çeteleşme mantığı ile hareket ederek merkez ilçe seçimleri kendisini çok fazla ilgilendirmediği halde mazbata törenine katılmamasını esefle kınıyorum.’ ifadelerini kullandı.
SİYASET Haberi
İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Av Çağrı Yıldız istifa eden İl Başkanı Ve İlçe Başkanlarını edebe davet etti

İYİ Parti’li Murat Çağrı Yıldız istifa eden Özgür Tandoğan için ‘Tam bir çeteleşme mantığı ile hareket ederek merkez ilçe seçimleri kendisini çok fazla ilgilendirmediği halde mazbata törenine katılmamasını esefle kınıyorum.’ ifadelerini kullandı. Murat Çağrı Yıldız yaptığı basın açıklamasında ifadelerini şu şekilde sürdürdü:

“Bilindiği üzere Partimizin, 26 Temmuz günü Isparta Merkez İlçe 2. Olağan Kongresini pandemi sürecine rağmen cesurların heyecanlı katılımları ile gerçekleştirmiş bulunuyoruz.

Kongremiz yüksek katılımlı ve oldukça heyecanlı ve de olgun bir havada yapıldı.

Kongre Divan Başkanı İYİ PARTİ GİK ÜYESİ ve Isparta MV Aylin CESUR; merkez ilçe Başkan adayları ve İl Başkanını platforma davet etti.

Birlik ve beraberlik vurgusu yaptığı konuşmasına müteakiben seçim sonuçlarını ilan ederek şahsım ve yönetimimin seçimleri önde bitirdiğimizi ilan ettiler.

Sonucun bu şekilde açıklanması ile birlikte anlaşılmaz bir şekilde İl Başkanının eşi tarafından protesto sesleri ve Milletvekilimiz Aylin CESUR’a yönelik ağza alınmayacak ifadeler kullanması üzerine çevresinde bulunan arkadaşlar tarafından salon dışına alındığını müşahade ettim.

Gerek delege seçimleri gerekse kongre seçimleri önce ve sonrasında bazı kendini bilmez ( sıfatı ne olursa olsun) partimizin kuruluş ilke, tüzük hatta genel ahlak kurallarının çok dışında söylem ve hareketlerde bulunmalarını kabul etmemiz söz konusu olamaz.

Demokrasilerde yönetimler kongrelerle gelirler kongrelerle değişirler. Bu değişim, yine seçimle gelen DELEGELER’in OYLARI İLE gerçekleşir. Kongre salonunda taşkınlık yapanlar genellikle MAHALLELERİNDE DELEGE dahi seçilemeyip ama YEREL SEÇİMLERDE Partimiz tarafından Belediye ve İl Genel Meclisine aday gösterilip Partimize gönül veren HEMŞEHRİLERİMİZİN KUTSAL OYLARI İLE O MAKAMLARA GETİRİLEN ŞAHISLARDIR.

Partimiz bu şahısları aday göstermeseydi bunları kim tanırdı?

İYİ Partinin kutsal oyları ile seçilenler; kendilerine oy veren HEMŞEHRİLERİMİZE ihanet ederek kendi mahallelerindeki 40-50 üyemize bile bu süreçte İsparta ve Partimiz için hiçbir şey yapmadıklarından dolayı üyelerimiz tarafından DELEGE SEÇİLEMEMİŞLERDİR.

Oysa bu arkadaşların GÖREVİ BULUNDUKLARI MAKAMLARDA İSPARTA VE PARTİMİZ İÇİN HAYIRLI HİZMETLER YAPMAKTI. Parti içi mücadelelerin tarafı olmamaları gerekirdi.

Bir Belediye Meclis Üyemiz Meclis Toplantısında hazırlıksız olarak yaptığı konuşmada sözlerimi geri alıyorum size teslim oluyorum Başkanım DİYEMEZ.

Bu arkadaşımız geçtiğimiz günlerde zaten başka kulvarlara teslim olduğu ortada idi.

İstifasını açıklayan İl Genel Meclisi üyesi ise Meclis toplantılarında İsparta ve Partimiz adına hiçbir görüş ortaya koyamamıştır. Yoksa AKP’liliği ile maruf bazı STK BAŞKANLARI İZİN VERMEDİĞİ İÇİN Mİ konuşamamıştır.

DELEGE SEÇİLEMEMELERİ VE TEMSİLDEKİ ACZİYETLERİNİN FATURASINI PARTİMİZE KESMELERİNİ KABUL ETMEMİZ SÖZKONUSU OLAMAZ.

Bu şahısları ŞİDDETLE KINIYOR VE EDEBE DAVET EDİYORUZ.

Kaldı ki Partimizin ve ittifakın tek Milletvekili olan Sayın Aylin CESUR hakkında edep ve ahlak dışı söylemleri kendilerine iade ediyoruz.

Bu arada görevinden istifa eden İl başkanı Özgür TANDOĞAN’a da şunları ifade etmek isterim.

Tam bir ÇETELEŞME mantığı ile hareket ederek merkez ilçe seçimleri kendisini çok fazla ilgilendirmediği halde mazbata törenine katılmamasını esefle kınıyorum.

Seçimlerden hemen sonra bazı ilçe başkanları ve Meclis üyelerini arayarak topluca istifaya davet etmesi edep ve ahlaka mugayir hareketler olarak değerlendiriyorum.

Bu arkadaşlarımız KONGRE SÜRECİNDEKİ ÇALIŞMALARININ YÜZDE BİRİNİ DAHİ gerek genel, gerekse yerel seçimlerde GÖSTERMEMİŞLERDİR.

Bu arkadaşlarımız yoksa dışarıdan birileri tarafından mı yönlendiriliyorlar diye insanın aklına gelmiyor değil.

Mazbata aldığımız gün Partiyi kilitleyip otel odalarında basın toplantıları düzenlemek bu partinin hiçbir kuralına uymadığı gibi bizlere otel lobilerindeki çirkin pazarlıkları hatırlamamıza sebep oldular.

Seçim dönemlerinde partinin etkinlikleri için çok pahalı dediğiniz bu salonlar şimdi sizin için ucuzlatıldı mı yoksa..

Değerli arkadaşlarım,

Bu mübarek günde bu şekilde konuşmayı hiç arzu etmezdim. Ama gerek sayın Tandoğan’ın gerekse partiden istifa eden Sinan Aydın’ın Partimiz tüzel kişiliği ve milletvekilimiz sayın Aylin CESUR hakkındaki edepsizce ifadelerine karşılık konuşma yapma mecburiyeti doğdu.

İyi Partimizin seçilmiş yönetim kurulu üyeleri ve değerli dava arkadaşlarım

Önümüzdeki hafta görev dağılımı yaparak tüm gücümüzle ev ev, dükkan dükkan, mahalle mahalle, köy köy, belde belde dolaşarak partimizi tanıtıp, ülkemizin içinde bulunduğu badirelerden nasıl çıkarılacağını anlatacağız.

İsparta merkezde açık ara birinci parti olmak üzere cansiperane çalışacağız.

Bu vesile ile mübarek kurban bayramınızı tekrar tebrik ediyor, bayramın Partimiz, Ülkemiz ve insanlığa hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ederim

Burada bence istifa eden il başkanımıza ve diğer arkadaşlarımıza  sorulması gereken sorum şu

İL BAŞKANIMIZ ÖZGÜR TANDOĞAN VE EKİBİ BEYAZ LİSTEYLE KATILDIKLARI SEÇİMİ KAZANSALARDI İSTİFA EDECEKLER MİYDİ ?

ELBETTEKİ HAYIR MİLLETVEKİLİMİZE VE MAVİ LİSTEYLE SEÇİME GİREN BİZLERE BU KADAR ÇİRKİN İFTİRALARDA BULUNACAKLAR MIYDI ELBETTEKİ HAYIR...ZAFER NARALARI ATARAK SALONDA TUR ATACAKLARDI...

TARAFSIZ BİR TUTUM SERGİLEYEREK İLÇE SEÇİMLARİNDE BAŞTAN BERİ HATALI TUTUM SERGİLEYİP BUNU MERKEZ İLÇE SEÇİMLERİNE DE YANSITAN PARTİMİZİ KAMU OYU ÖNDE RENCİDE EDEN ÖZGÜR TANDOĞAN'IN   

BUNLARI YAPMAYA HAKKI OLMADIĞI KANAATİNDEYİM..

Saygılarımla, İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Çağrı YILDIZ”

Kaynak: (Is H) - Isparta Haber Editör: İrem Dağ
Etiketler: İyi, Parti, Merkez, İlçe, Başkanı, Av, Çağrı, Yıldız, istifa, eden, İl, Başkanı, Ve, İlçe, Başkanlarını, edebe, davet, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı