Haber Detayı
29 Mart 2020 - Pazar 20:21
 
Karantinadaki umrecilerde koronavirüs çıktı
Umre dönüşü Ankara'da karantinaya alınan umrecilerde yeni tip koronavirüs tespit edildi. Bugün karantina süresi dolan ve tahliyeleri beklenen umreciler için tahliyeler durduruldu.
SAĞLIK Haberi
Karantinadaki umrecilerde koronavirüs çıktı

UMRE dönüşü Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde yurda yerleştirilen 3 bin 135 kişiden bazıları, koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine ambulanslarla hastaneye götürüldü. Bunun üzerine, bugün 14 günlük karantina süresi dolan umrecilerin tahliyeleri de durduruldu.

Koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek amacıyla, 15 Mart'ta umreden Ankara'ya gelen 3 bin 135 kişi Gölbaşı ilçesindeki yurtlarda karantinaya alındı. 14 günlük karantina süresinin ardından umrecilerin bugün tahliye edilmesi planlandı. Fakat, yapılan testler sonucu bazı umrecilerin testlerinin pozitif çıktığı öğrenildi.

Bu kişiler yurtlara gelen ambulanslar ile art arda Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülerek, tedaviye alındı. Yaşanan bu gelişme sonrası karantina süresi dolan, 112 otobüs ve 6 uçak ile memleketlerine gönderilmeyi bekleyen kişilerin bugün tahliye edilmeyeceği öğrenildi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Nejat Özdoğan
Etiketler: Karantinadaki, umrecilerde, koronavirüs, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı