Haber Detayı
05 Aralık 2019 - Perşembe 17:49
 
Mansur Yavaş rekora koşuyor
CHP'nin belediye başkanlarıyla ilgili memnuniyet anketinden çıkan sonuca göre İmamoğlu oranını korudu, Mansur Yavaş ise yüzde 60'la ilk sırada yer aldı.
- Haberi
Mansur Yavaş rekora koşuyor

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, CHP'nin Adil Gür’ün sahibi olduğu A&G şirketine yaptırdığı son anketin sonuçlarını köşesinde paylaştı. İşte Selvi'nin yazısının ilgili kısmı:

CHP belediye başkanlarıyla ilgili memnuniyet anketi yaptırıyor. Adil Gür’ün sahibi olduğu A&G şirketi tarafından 21-23 Eylül tarihleri arasında 1872 kişi ile yüz yüze görüşme yöntemiyle yapılan anketin ilk bölümü tamamlandı. Anketle ilgili olarak CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’la konuştum. “Belediyelerimize seçim döneminde birçok ithamlarda bulunuldu. ‘HDP’lileri, PKK’lıları getirecekler’, ‘Çalışanları işten atacaklar’ denildi. Ama bunların doğru olmadığı ortaya çıktı” dedi.

İşte memnuniyet anketinin ilk sonuçları:

İMAMOĞLU SIRASINI KORUDU

İstanbul’da Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran seçimlerini yüzde 54.21’le kazanmıştı. İmamoğlu aynı oranı koruyor. İmamoğlu için yurtdışında anket yapılsa herhalde daha yüksek çıkar.

MANSUR YAVAŞ İLK SIRADA

Ankara’da ise Mansur Yavaş’ın grafiği yükseliyor. Mansur Yavaş seçimleri yüzde 50.93’le kazanmıştı. CHP’nin yaptırdığı ankette ise Mansur Yavaş yüzde 63.06’yla CHP’li belediyeler arasında ilk sırada yer alıyor. Yavaş’ın polemiğe girmeyen tavrı ve Ankara’nın sorunlarına odaklanması nedeniyle halktaki karşılığı artıyor.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Nejat Özdoğan
Etiketler: Mansur, Yavaş, rekora, koşuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı