Haber Detayı
19 Eylül 2019 - Perşembe 09:59
 
MHP’de bir şeyler oluyor!
MHP Genelbaşkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti'deki eski MHP'lileri partisine davet etmişti. İYİ Parti'de beklenen istifa furyası tam tersi şekilde vücut buldu.
SİYASET Haberi
MHP’de bir şeyler oluyor!

MHP'de Karaman İl Başkanı Oktay Yılmaz'ın görevden alınması ve Edirne İl Başkanı Süleyman Ferhatoğlu'nun istifasının ardından Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy da görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Öte yandan MHP Konya İl Başkanı Murat Çiçek, görevinden alındı.

ANTALYA

MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy

MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy, görevinden istifa ettiğini sosyal medya hesabından duyurdu.

MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile istifa ettiğini duyurdu. Aksoy açıklamasında, "Değerli Antalyalı hemşehrilerim, yol yürümekten her zaman onur ve gurur duyduğum dava arkadaşlarım, liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey’in takdirleriyle yürütmekte olduğum Antalya İl Başkanlığı görevimi bugün itibarıyla gördüğüm lüzum üzerine ve sağlık sebeplerimden dolayı bırakıyorum. Herkesin bilmesini isterim ki ömrümü adadığım Türk milliyetçiliği ve Türk İslam ülküsü davama hizmet etme kararlılığım bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da devam edecektir. Şahsıma güvenerek il başkanlığı gibi kutsal ve şerefli bir görevi bizlere emanet eden Türk dünyasının ve Milliyetçi Ülkücü Hareket’in bilge lideri Genel Başkanım Sayın Devlet Bahçeli Bey’e sonsuz teşekkürlerimi sunar, ömrüm vefa ettiği sürece son nefesime kadar almış olduğu her kararı sorgulamaksızın emrinde olduğumu dost düşman herkesin bilmesini isterim” dedi.

EDİRNE

Av. Süleyman Ferhatoğlu

MHP Edirne İl Başkanlığı görevini Nisan 2018'den beri yürüten Av. Süleyman Ferhatoğlu, il binasında düzenlediği basın toplantısıyla görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Zor bir süreçte il başkanı olduğunu belirten Ferhatoğlu istifasına işlerinin yoğunluğunu gerekçe gösterdi.

“SÜREKLİ TALEPLER GELİYOR”

İl başkanının tam zamanlı mesai yapması gerektiğini vurgulayan Ferhatoğlu, “İl Başkanının kolay bir iş değil şu anda Cumhur İttifakı da bu durumdayken sürekli talepler geliyor. Sürekli istekler geliyor. Benim de bir oğlum üniversitede, bir kızım lisede onlara da vakit ayırmak gerekiyor. O yüzden istifa ettim hayırlı olsun" dedi.

“İSTİFAMI ANKARA'YA GÖNDERDİM”

Zor bir süreçte il başkanı olduğunu ifade eden Süleyman Ferhatoğlu, “Seçimlere bir buçuk ay kalmıştı, seçimleri atlattık sonra belediye yerel seçimler oldu. Yerel seçimlerde yine aynı şekilde arkadaşlarımızla, yönetimimizle, üyelerimizle beraber elimizden gelen tüm gayreti gösterdik. Daha sonra İstanbul seçimleri oldu. Orada da 5-6 sefer akşamları seçim çalışmalarına gittik. Tabi bu çalışmalar bittikten sonra şimdi bizim de bir işimiz var. İşimiz de avukatlık olduğu için baya dikkat edilmesi hassasiyet gösterilmesi gereken bir iş. Bu sebeplerle işime vakit ayırmak ve ailemle vakit geçirmek için arkadaşlar dün itibari ile Semih Başkan ile görüştük; istifamı Ankara'ya gönderdim. Edirne'ye hepimize hayırlısı olsun diyorum” dedi.

KARAMAN

MHP Karaman İl Başkanı Avukat Oktay Yılmaz

Karaman Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Teşkilatında görev değişikliği yapıldı. İl Başkanı Avukat Oktay Yılmaz görevden alındı.

Genel Başkan Devlet Bahçeli ve Teşkilatlanmadan sorumlu genel başkan yardımcısı Edip Semih Yalçın imzalı görevlendirme yazısı Karaman il teşkilatına iletildi.

İki dönemdir merkez ilçe başkanlığı görevini yürüten Mahmut Ünüvar getirildi.

KONYA

MHP Konya İl Başkanı Murat Çiçek

MHP Konya İl Başkanı Murat Çiçek, görevinden alındı.

Çiçek, yaptığı açıklamada, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin takdiriyle 4 Temmuz 2014'ten bu yana yürüttüğü il başkanlığı görevinin, yine Bahçeli'nin takdiriyle bugün son bulduğunu söyledi.

Bu durumun bir nöbet devri olduğunu ifade eden Çiçek, şunları kaydetti: "Önemli olan Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in de dediği gibi bayrağı lekelemeden, yere düşürmeden teslim edebilmektir. Bu çerçevede görevimi yaptığımı ve yine bu çerçevede görevimi teslim ettiğimi düşünüyorum. Bundan sonra da davam ile liderimiz Bahçeli'nin emrindeyim. Yine bugüne kadar birlikte görev yaptığım tüm dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum."

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Canangul
Etiketler: MHP’de, bir, şeyler, oluyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı