Haber Detayı
31 Ekim 2020 - Cumartesi 18:46
 
MHP İl Başkanı Sönmez: Önümüzdeki hafta sözlerimizi yerine getireceğiz
MHP İl Başkanı Sönmez: Önümüzdeki hafta sözlerimizi yerine getireceğiz.
GÜNDEM Haberi
MHP İl Başkanı Sönmez: Önümüzdeki hafta sözlerimizi yerine getireceğiz

Yalvaç ilçesine bağlı Sağır Köyü'nde GSM operatörlerinin ve şebekelerinin çekmemesi nedeniyle vatandaşlar sorun yaşıyordu.

MHP İl Başkanı Hasan Basri Sönmez'de Sağır Köyü'ne gitti. Köyde muhtar ve vatandaşlarla buluşan Başkan Sönmez, burada yaptığı açıklamada; "Hepimizin malumu üzere salgın dolayısıyla eğitim öğretimdeki uzaktan eğitim süreci devam ediyor. Yetkililerin uzaktan eğitim sürecinde her türlü önlemi aldık demelerine rağmen Yalvaç Sağır köyümüzde 30 öğrenci internet olmadığından aylardır bilgiye hasret. Bir an evvel bu mağduriyetin giderilmesi için yetkileri bilgilendiriyoruz" demişti.

Bugünkü Sağır Köyü haberimiz üzerine haber sitemizi arayan MHP İl Başkanı Sönmez şu bilgileri verdi:
"Yaptığımız bilgilendirme üzerine telekom yetkilileri köyümüzde gerekli incelemeleri yaptılar.Sürecin uzayacağı bilgisini almamız üzerine  köyün uygun bir noktasına uydu vericisi yardımıyla sinyal verilebileceğini öğrenerek geçici olarak özel sektöre bu vericinin yaptırılması siparişini verdik. Önümüzdeki hafta bu sorunu geçici olarak çözecek adımı atmış olacağız.Ayrıca   Milliyetçi Hareket Partisi  MYK Üyesi Adem Yurdagül Beyin söz vermiş olduğu tabletlerde kargoda önümüzdeki günlerde tabletlerinde dağıtımını yapacağız.MHP Isparta İl Başkan Yardımcım Hasan Aki beyde köyümüzdeki  "çardak" yapımını üstlenmişti .Çardağın imalatı bitti yakında montajı yapılarak köyümüzün hizmetine sunulacaktır."dedi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP, İl, Başkanı, Sönmez:, Önümüzdeki, hafta, sözlerimizi, yerine, getireceğiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı