Haber Detayı
09 Aralık 2019 - Pazartesi 14:08
 
MHP'li başkan görevden alındı!
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, partisinin Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan'ın yaptığı bir basın toplantısında 'Asker karısı gibi ağlıyor' sözleri nedeniyle görevinden alındığını duyurdu.
SİYASET Haberi
MHP'li başkan görevden alındı!

Bir basın toplantısında "Asker karısı gibi ağlıyor.'' sözleri ile sosyal medyada tepki çeken MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan görevden alındı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan’ın görevden alındığını açıkladı. Yalçın “MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan yapmış olduğu basın açıklaması sırasında kullanmış olduğu ifadeler sonucu halkımızı ve toplumumuzun farklı kesimlerini rahatsız eden sözleri nedeniyle il başkanlığı görevinden alınmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerini kullandı.

Pehlivan düzenlediği bir basın toplantısında İncirliova’nın İYİ Partili Belediye Başkanı Aytekin Kara’ya “Kendisinin seçimlerde bir takım açıklamaları vardı. ‘Satmayacağız, sattırmayacağız, yok satıldı, o oldu, bu oldu’ gibi konuşuyor. Geldiği günden beri maşallah asker karısı gibi ağlıyor. Devamlı bir serzeniş içerisinde” demiş ve kamuoyundan tepki toplamıştı.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Canangul
Etiketler: MHP'li, başkan, görevden, alındı!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı