Haber Detayı
08 Aralık 2019 - Pazar 10:06
 
Nagehan Alçı'dan skandal sözler... Atatürk'ü hedef aldı!
Habertürk'te Hülya Hökenek'in sunduğu Enine Boyuna programında Alman kanalının Atatürk'ü Hitler ile kıyaslayan ve Dersim katliamı ile suçlayan yayını tartışıldı. Konuk olan Nagehan Alçı, Atatürk'ü hedef alarak 'Çok önemli bir lider ama 37-38 yıllarında Dersim’de katliam yapılmıştır.' ifadelerini kullandı
GÜNDEM Haberi
Nagehan Alçı'dan skandal sözler... Atatürk'ü hedef aldı!

Türkiye Cumhuriyeti için "Katil devlet" ifadesini kullanmasının ardından büyük tepki toplayan ve bir süre Habertürk ekranlarına çıkmayan Nagehan Alçı, geçtiğimiz günlerde tekrar canlı yayınlara çıkmaya devam etti.

Hülya Hökenek'in sunup yönettiği Enine Boyuna programına konuk olan Nagehan Alçı, bir skandala daha imza attı.

Atatürk'ün katliam yaptığını öne süren ve Tunceli'den 'Dersim' şeklinde bahseden Alçı, bahsi geçen dönemde Nazi Almanyası'ndan zehirli gazların alındığını ve Tunceli'deki teröristlerin bu gazlarla mağaralarda zehirlendiğini iddia etti.

Alçı, Almanların sahte belgelerle Türkiye aleyhinde propaganda yaptığı bir yayından da örnek verdi.

Nagehan Alçı'nın ifadeleri şöyle:

"O belgede 1937 yılında Atatürk’ün imzası ile Meclis Hitler yönetiminden 20 ton gaz alındığı yönünde bir belge. Bu belge daha önce Dersim gazetesinde yer almış. 37-38 Dersim olayları çok acı olaylardır. Atatürk, çok önemli bir lider ama 37-38 yıllarında Dersim’de katliam yapılmıştır.”

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Nejat Özdoğan
Etiketler: Nagehan, Alçı'dan, skandal, sözler..., Atatürk'ü, hedef, aldı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı