Haber Detayı
07 Aralık 2019 - Cumartesi 16:10
 
Öldükten 6,5 saat sonra tekrar dirildi... Sosyal medyada çok konuşuldu!
İspanya'da kar fırtınasından kurtulamayan Audrey Mash, öldükten 6.5 saat sonra tekrar hayata geri döndü. Yaşanan olay sosyal medyada çok konuşulanlar arasına girdi.
GÜNDEM Haberi
Öldükten 6,5 saat sonra tekrar dirildi... Sosyal medyada çok konuşuldu!

İspanya’nın La Vanguardia gazetesinde yer alan habere göre, 3 Kasım’da ülkenin kuzeydoğusundaki Nuria kenti yakınlarında eşiyle dağ yürüyüşüne çıkan Audrey Mash adlı kadın, kar fırtınasından geri dönemedi ve vücudu dondu.

Yaklaşık 3 saat sonra bölgedeki kurtarma ekipleri tarafından helikopterle hastaneye götürülen 34 yaşındaki kadının öldüğü düşünüldü. Vücut sıcaklığı 20,2 santigrat dereceye kadar düşen ve 6,5 saat kadar kalp atışları duran Mash, hastanedeki iki uzman doktorun müdahalesiyle kurtarıldı.

Yetkililer, hastaneden 11 gün sonra yürüyerek çıkan Mash’ın, sadece el parmaklarında koordinasyon ve uyuşma sorunu olduğunu ve vücudunda kalıcı hiçbir nörolojik hasar oluşmadığını ifade etti. 

Eşiyle birlikte 2017 yılından bu yana Barselona’da yaşayan ve İngilizce öğretmenliği yapan Mash, 3 Kasım’da yaşananlarla ilgili hiçbir şey hatırlamadığını söyledi. Yetkililer, hipotermi sonucu kalp atışı 6,5 saat duran Mash’ın hayata döndürülmesinin, İspanya’da ilk olduğunu ifade etti.

Bu haberin sosyal medyada duyulmasının ardından ise Twitter'da espiriler havada uçuştu ve ''Öldükten 6,5'' etiketiyle paylaşımlar yapıldı. İspanya'da yaşanan bu olay Twitter'da TT (en çok konuşulanlar) listesinde birinci sıraya yerleşti.

İşte o paylaşımlardan bazıları...

oldukten-65-saat-sonra-dirilen-k-4ber-png.jpgoldukten-65-saat-sonra-dirilen-k-juwc-png.jpgoldukten-65-saat-sonra-dirilen-k-elmx-png.jpgoldukten-65-saat-sonra-dirilen-k-ltw6-png.jpgoldukten-65-saat-sonra-dirilen-k-a7ge-png.jpg

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Nejat Özdoğan
Etiketler: Öldükten, 6,5, saat, sonra, tekrar, dirildi..., Sosyal, medyada, çok, konuşuldu!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı