Haber Detayı
04 Temmuz 2020 - Cumartesi 17:37
 
Sigaraya zam yapıldı!İşte vergiyle birlikte yeni fiyatlar...
Sigaraya zam yapıldı!İşte vergiyle birlikte yeni fiyatlar...Sigaraya vergi zammı geldi. Güncel sigara fiyat listesi, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın yayınladığı listeye göre tütün ve alkol ürenlerine uygulanan maktu ÖTV (Özel Tüketim Vergisi) tutarları artırıldı.
EKONOMİ Haberi
Sigaraya zam yapıldı!İşte vergiyle birlikte yeni fiyatlar...

Sigaraya vergi zammı geldi. Güncel sigara fiyat listesi, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın yayınladığı listeye göre tütün ve alkol ürenlerine uygulanan maktu ÖTV (Özel Tüketim Vergisi) tutarları artırıldı.

Vergi uzmanı ve Başkent Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Ozan Bingöl 26 Haziran tarihinde sosyal medya hesabından “Aksi bir karar alınmadığı takdirde her yıl olduğu gibi bu yıl da Temmuz başı itibariyle tütün ve alkol ürünlerine uygulanan ÖTV tutarlarına ilk 6 aylık ÜFE oranında güncelleme yapılacaktır” mesajını paylaşmıştı.

Bingöl bu mesajını da etiketleyerek bu öngörüsünün gerçek olduğunu söyleyen yeni bir paylaşımda daha bulundu.

Bingöl, “Az önce alkol ve tütün ürünlerinin maktu ÖTV tutarlarında güncellemeye gidilmiştir. Sigaraların maktu ÖTV tutarları 6,89 oranında artırılmıştır” dedi.

Buna göre  sigaraların maktu ÖTV oranı yüzde 6.89 oranında arttı. En düşük fiyatı bulunan sigaradan alınan ÖTV, 9.75 TL oldu.

Kaynak: (EG) - Ege Haber Editör: Seçil Güler
Etiketler: Sigaraya, zam, yapıldı!İşte, vergiyle, birlikte, yeni, fiyatlar...,
Yorumlar
Haber Yazılımı