Haber Detayı
02 Ağustos 2020 - Pazar 09:28
 
Taha Akyol: İstanbul Sözleşmesi Ak Parti'nin yumuşak karnı...
Taha Akyol: İstanbul Sözleşmesi Ak Parti'nin yumuşak karnı...Karar yazarı Taha Akyol şu anda gündemden düşmeyen ve çok büyük tartışmalara sebep olan İstanbul Sözleşmesine ilişkin bir yazı kaleme aldı. Akyol, ‘AK Parti’nin yumuşak karnı’ konu başlıklı yazısında iktidarın tutumunu değerlendirdi.
SİYASET Haberi
Taha Akyol: İstanbul Sözleşmesi Ak Parti'nin yumuşak karnı...

Karar yazarı Taha Akyol şu anda gündemden düşmeyen ve çok büyük tartışmalara sebep olan İstanbul Sözleşmesine ilişkin bir yazı kaleme aldı. Akyol, ‘AK Parti’nin yumuşak karnı’ konu başlıklı yazısında iktidarın tutumunu değerlendirdi.

“Taha Akyol’un köşe yazısında öne çıkan satırbaşları ise şöyle :

İstanbul Sözleşmesi, AK Parti’nin yumuşak karnı...

Sözleşme’yi ihanet sayan gelenekçi kesimler AK Partiyi sıkıştırıyor. Modern hukukun getirdiği eşitlik haklarını savunanlar Sözleşme’ye sahip çıkıyor.

AK Parti her iki kesimden de oy alıyordu ama artık yol çatallaşıyor.

Şehirlerde oy kaybettikçe gelenekçi simgelere dört elle sarılan AK Parti şimdi “kadın hareketi” karşısında daha bir zor durumda.

İstanbul Sözleşmesi ve 6284 Sayılı “Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun” gelenekçi kesimin hedef tahtasında... Sadece belirli maddelerini eleştirmiyorlar, bunu İslam’a ve Türk aile yapısına karşı saldırı olarak görüyorlar.

Tabii gözlerindeki baş suçlu yine Batı…

Fakat bütün muhalefet ve AK Parti içinde özellikle kadınlar Sözleşme’yi ve Kanun’u savunuyorlar. Son olarak Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın da bulunduğu KADEM adlı kadın kuruluşu yanlış anlamaları düzeltmeye çalışan ve Sözleşme’yi savunan bir bildiri yayınladı. İyi de etti.”

Yazının tamamı için linke tıklayın: https://www.karar.com/ak-partinin-yumusak-karni--1578042

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: İrem Dağ
Etiketler: Taha, Akyol:, İstanbul, Sözleşmesi, Ak, Parti'nin, yumuşak, karnı...,
Yorumlar
Haber Yazılımı