Haber Detayı
31 Mart 2020 - Salı 11:27
 
TTB, il il koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısını açıkladı
Yeni tip koronavirüs salgınının etkileri hakkında bir rapor yayımlayan Türk Tabipleri Birliği (TTB), il il koronavirüs vaka ve yaşamını yitirenlerin sayısını açıkladı.
SAĞLIK Haberi
TTB, il il koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısını açıkladı

TTB'nin yayımladığı koronavirüs raporunda, ''Yapılan açıklamalarda PCR testi pozitif çıkan “vaka”ların esas alındığı; hastanelerde yatan ya da ayaktan takip edilen “şüpheli/olası vaka” sayıları yer almadığı için gerçek tabloyu göstermekte çok eksik kaldığını ve bütün ısrarlarımıza rağmen Sağlık Bakanlığı toplam vakaların bölgelere,  illere göre dağılımını açıklamamıştır'' denildi.

Türk Tabipleri Birliği'nin açıkladığı rapora göre koronavirüs görülen illerdeki durum şöyle:

İstanbul

30 Mart 2020 günü itibari ile İstanbul'daki kamu hastanelerinde kesin ya da şüpheli/olası Kovid-19 tanısıyla yatırılarak izlenen tedavi edilen hasta sayısı 2 binin üzerindedir. 

 

Korona günlerinde İstanbul’da sağlık:
İstanbul hasta sayısı 2000’in üzerinde

View image on Twitter
 
 

 

Yoğun bakım ünitelerine yatırılan vaka sayısı 200'ün üzerindedir.

İstanbul'daki kamu hastanelerinde bugüne kadar enfekte olan hekim, sağlık çalışanı sayısı 100'ü geçmiştir.

İzmir

Raporda şu açıklamalar yapıldı: Son iki haftada İzmir genelinde kamu hastanelerinde (üniversite, Sağlık Bakanlığı ikinci ve üçüncü basamak hastaneleri) PCR testi pozitif ve klinik olarak şüpheli pozitif vakalar dâhil hasta sayısı 700 civarındadır.

 

 

Korona günlerinde İZMİR’de sağlık :
Hasta sayısı 700 civarı

View image on Twitter
 
 

 

Yine bu süre içinde etkilenen hekim ve sağlık çalışanı sayısı da yaklaşık 75’tir. Bir ASM hemşiresi yoğun bakımda tedavi edilmektedir.

Şanlıurfa

Şanlıurfa'daki kamu hastanelerinde servis ve yoğun bakımlarda 70'e yakın şüpheli hasta takip edilmekte olup 6 pozitif hasta izlenmektedir.

 

 

Korona günlerinde ŞANLIURFA'de sağlık:
70 şüpheli, 6 test pozitif hasta

View image on Twitter
 
 

 

Diyarbakır

Korona günlerinde Diyarbakır’da, yaklaşık 150 hasta Kovid-19 teşhisi veya şüphesiyle yatıyor. 6 yoğun bakım hastası mevcut. Korona nedeniyle 5 yurttaşımız yaşamını yitirdi.

Adana

Korona günlerinde Adana’da, yaklaşık 550 hasta Kovid teşhisi veya şüphesiyle yatıyor. 63 yoğun bakım  hastasından 15'i entübe. 2 si taburcu olmuş 4 hekim ve 12 sağlık çalışanı korona şüphesi ile takip edilmekte.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Nejat Özdoğan
Etiketler: TTB,, il, il, koronavirüsten, hayatını, kaybedenlerin, sayısını, açıkladı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı