Haber Detayı
26 Eylül 2020 - Cumartesi 13:58
 
‘Üniversitelilerle geçinen iller sıkıntıda’
‘Üniversitelilerle geçinen iller sıkıntıda’AK Parti’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çarpıcı öneri! Okullar açılacak mı?
EKONOMİ Haberi
‘Üniversitelilerle geçinen iller sıkıntıda’

AK Parti MKYK toplantısında önemli bir gelişme yaşandı. Hürriyet'in haberine göre toplantıda parti kurmayları pandemi döneminde okulların açılmasının sanıldığı kadar tehlikeli olmayacağına yönelik bir rapor sunarken, Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu öneriyi Sağlık ve Milli Eğitim Bakanları ile görüşeceğini söyledi. Bu durum "Okullar açılacak mı" sorusunu yeniden gündeme taşıdı.

Ak Parti'nin Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde önceki gün düzenlenen merkez karar yönetim kurulu (MKYK) toplantısında çok önemli gelişmelerin yaşandığı ortaya çıktı.

AK Parti’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çarpıcı öneri! Okullar açılacak mı?

“ÜNİVERSİTELİLERLE GEÇİNEN İLLER SIKINTIDA”

Hürriyet’ten Gizem Karakış’ın haberine göre, toplantıda üyeler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a pandemi ile birlikte esnafın zarar ettiğini örneklerle anlattı.

Kurmaylar, “Sadece üniversite ve üniversite öğrencileri ile geçinen bazı iller var, esnaf sıkıntıda, üniversiteler, yurtlar ve okullar tamamı açılmalı” dediler.

“ÇOCUKLAR SÜPER TAŞIYICI DEĞİL”

Koronavirüste çocukların ‘süper taşıyıcı’ olmadığını gösteren bir çalışma da Erdoğan’a sunuldu. Kurmaylar, çalışmaya göre 10 yaş ve altındaki çocukların da taşıyıcı olmadığını, okulların tamamının açılması ile pandeminin yayılma riskinin anlatıldığı kadar yüksek olmayabileceğini söylediler.

“EFTEN PÜFTEN ADAYLAR GELMESİN”

Öte yandan devam eden kongre sürecinin de gündeme geldiği toplantıda Erdoğan, artan üye sayısından duyduğu memnuniyeti dile getirerek uyarıda bulundu.

Erdoğan, AK Parti’de ekim ayında başlaması planlanan il kongreleriyle ilgili “Eften püften adaylar gelmesin” uyarısını yaptı.

Meclis’in 1 Ekim’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapacağı konuşmanın ardından açılacağı bilgisi de verildi. Meclis aç-kapa yaptıktan sonra 6 Ekim’de çalışmaya başlayacak.

BİBER REÇELİ DİYALOĞU

Bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisine biber salçası getiren bir MKYK üyesi ile de esprili bir diyalog yaşadı. Erdoğan, “Size biber reçeli getirdim efendim” diyen kurmayına, “Biberin reçelini ilk kez duydum o nasıl oluyor?” diye sordu.

“Efendim Şanlıurfa’da biber salçasına biber reçeli deriz” karşılığı verince, Erdoğan gülerek, “Reçel yiyemiyorum ben” dedi.

Kaynak: Diriliş Postası

Kaynak: Editör: İrem Dağ
Etiketler: ‘Üniversitelilerle, geçinen, iller, sıkıntıda’,
Yorumlar
Haber Yazılımı