Haber Detayı
28 Eylül 2020 - Pazartesi 20:39
 
Ünlü ilahiyatçının vefatı sonrası iktidar mahallesi karıştı
Ünlü ilahiyatçının vefatı sonrası iktidar mahallesi karıştı. İktidara yakınlığıyla bilinen Türkiye gazetesinin yazarı Ahmet Şimşirgil, hayatını kaybeden Prof. Dr. Hasan Onat'ı hedef aldı. Ahmet Şimşirgil'e ise yine iktidara yakınlığı ile bilinen Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçarslan'dan sert tepki geldi.
GÜNDEM Haberi
Ünlü ilahiyatçının vefatı sonrası iktidar mahallesi karıştı

Ankara Üniversitesi (AÜ) İlahiyat Fakültesi Mezhepler Tarihi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Onat (63), korona virüs sebebiyle tedavi gördüğü hastanede kalp krizi sonucu hayatını kaybetmişti.

Türkiye gazetesi yazarı Ahmet Şimşirgil, hayatını kaybeden Prof. Dr. Hasan Onat’ı hedef aldı.

Ahmet Şimşirgil, sosyal medyada “Hasan Onat, vefat etmeseydi tasavvufa şirk diyen Abdülaziz Bayındır’ın Süleymaniye Vakfı Uzaktan Seminer Merkezi’nde seminerlerine başlayacaktı...” mesajını yayımladı.

Ahmet Şimşirgil’e tepki Yeni Şafak gazetesi yazarı İsmail Kılıçarslan’dan geldi.  

İsmail Kılıçarslan, Twitter’da şunları yazdı:

"Ayıp ki ne ayıp artık yahu. Ölmüş biriyle kavga edecek kadar ne yaşıyorsunuz siz? Allah'ın dinini hangi ara uhdenize aldınız? Bu terbiyesiz noktaya hangi ara geldiniz?

Bütün akademik hayatı intihal üzere kurulu. Kitaplarının editörü Fetö firarisi. Hanımlara hakaretleri kayıtlı. Üstelik 'rahmet dileme kültürü' bile yok. Biz bu adamları vallahi hak etmiyoruz."

İşte o mesajlar:

kav1.jpgkav2.jpg

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Nejat Özdoğan
Etiketler: Ünlü, ilahiyatçının, vefatı, sonrası, iktidar, mahallesi, karıştı,
Yorumlar
Haber Yazılımı