Haber Detayı
16 Ekim 2020 - Cuma 13:51
 
Yalvaçta bir günlük OSB sevinci
Yalvaçta bir günlük OSB sevinci
GÜNDEM Haberi
Yalvaçta bir günlük OSB sevinci

Yalvaç Kaymakamlığı’nda 14 ekim 2020  saat 13.30’da bir araya gelen Yalvaç Kaymakamı Murat Kahraman. Yalvaç Belediye Başkanı H.Hilmi Tütüncü, Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yalçın Kurucu ve İlçe Özel İdare Müdürü Mehmet Ünver, uzun zamandır yapımı beklenen Yalvaç OSB’nin altyapı faaliyetleriyle ilgili bir protokolü imzalayarak hayata geçirdiler.

İmzaların atılmasının ardından Kaymakam Kahraman, Belediye Başkanı Tütüncü, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurucu ve Özel İdare Müdürü Mehmet Ünver, Yalvaç OSB alanına giderek burada belediye ekiplerince yapılan çalışmaları yerinde incelediler.

Kaymakam Kahraman burada yaptığı açıklamada Yalvaç için OSB’nin büyük önem taşıdığını vurguladı, altyapı çalışmalarının mümkün olan en kısa sürede bitirilmesini istedi ve her hafta çalışmaları incelemek üzere OSB alanına geleceğini ifade etti.

MHP Yalvaç İlçe Başkanı Ali Osman Sönmez, dün Yalvaç Kaymakamlığı’nda imzalanan protokolün ardından başlayan Yalvaç OSB altyapı çalışmaları nedeniyle bir teşekkür mesajı yayınladı.

Dün Yalvaç Kaymakamlığı’nda imzalanan Yalvaç OSB altyapı proje protokolünün bugün şok bir kararla iptal edildiği öğrenildi.

Konuyla ilgili olarak herhangi bir resmi açıklama henüz yapılmazken,15 ekim 2020 yani dün bir araya gelen Kaymakam Murat Kahraman, Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü ve Yalvaç TSO Başkanı Yalçın Kurucu’nun dünkü protokolün iptalini öngören protokolü imzaladıkları duyumu alındı. Bu gelişmenin ardından OSB alanındaki çalışmaların da durduğu gözlemlendi.

Yalvaçta her yapılan yatırıma sahip çıkma yarışına girip kendi imkanlarıyla  sadece sanat eseri yollar yapabilen Yalvaç belediyesinin ve Yalvaç MHP yöneticilerinin yatırımı sahiplenme sevincide bir gün sürmüş oldu.

Aldığımız bilgilere göre Yalvaç OSB nin yüzde 34 hissesi Yalvaç belediyesine alt yapı çalışmaları belediye imkanlarıyla  yapılması ve belediye bütçesinden ödenmek kaydıyla verilmiş.  TBMM Başk.Yardımcısı Isparta Milletvekili S.Sadi Bilgiç Plan Bütçe Komisyon Başkanlığı  görevindeyken Isparta İl Özel İdaresi eliyle ödenek çıkartarak Yalvaç OSB yi canlandırmıştı. Hatta Akparti Yalvaç İlçe kongresinde Yalvaç Belediye Başkanı Tütüncüye biz bu kadar yatırım yaptık sen neden üzerine düşen görevleri yapmıyorsun şeklinde serzenişte bulunduğu kongrede bulunanlar tarafından duyulmuştu.

Aynı kongrede Yalvaç Ticaret Odası Başkanı Yalçın Kurucu yada yeni yapılan ticaret odası binası için sitem ederek OSB için para kalmadı demeyin demişti. Zira Yalvaç OSB nin yüzde 16'sı Yalvaç Ticaret Odası'nın aldığımız bilgilere göre protokolün iptal edilmesinin sebebi Yalvaç Belediyesi'nin OSB de alt yapı çalışmaları yapacak ekipman için fahiş fiyatlandırma yapması gösterilmekte. Olaylar böyle gelişirken akla şu sorular geliyor;

*Protokol imzalanmadan önce fiyat tetkikleri yapılmadı mı?

*MHP ilçe başkanı sosyal medya hesabından protokolü sahiplenirken, Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı neden sessiz kalmakta?

*Protokolün iptali için olayın tarafları  neden suskun?

*Mhp'li Belediye Başkanı OSB yatırımını istemiyor mu?

*Neden yapacağı işlere ticari işler gibi bakıyor?

*Yine Tütüncü, bazı özel görüşmelerde neden OSB yi iktidar partisinin tıkadığını gündeme getirme ihtiyacı duyuyor?

*Hisarardı konsensusu ne oldu?

 

Kaynak: Editör: Sondakika32
Etiketler: Yalvaçta, bir, günlük, OSB, sevinci,
Yorumlar
Haber Yazılımı