Haber Detayı
27 Ekim 2020 - Salı 14:04
 
Zeki Ceyhan:AKP’nin fay hatları!
Zeki Ceyhan:AKP’nin fay hatları!
SİYASET Haberi
Zeki Ceyhan:AKP’nin fay hatları!

Milli Gazete yazarı Zeki Ceyhan "AKP'nin fay hatları konu başlıklı bir yazı kaleme aldı. Ceyhan düşüncesini "Cumhur İttifakı’nın büyük ortağı AKP’nin İstanbul teşkilatını baştan aşağı değiştireceği yolundaki haberlerin ardı arkası kesilmiyor. Böyle bir teşkilat değişikliği Cumhur İttifakı’nın büyük ortağı AKP’de yaşanmakta olan rahatsızlığı ortadan kaldırmaya yeter mi?" ifadeleriyle dile getirdi.

Zeki Ceyhan'ın kaleme aldığı yazı ise şöyle:

Deprem konusunda uzman olan isimler olası İstanbul depremi ile ilgili olarak sık sık açıklama yapıyorlar.

Kimi olası depremin şiddeti hakkında tahminlerde bulunuyor kimi depremin hangi ilçeleri daha çok etkileyeceği konusunda görüş bildiriyor.

Evet, olası bir İstanbul depremi hakkında epeyce açıklamaya tanık olduk ama İstanbul’dan önce İstanbul’da AKP’nin fay hatlarının harekete geçtiğini duyuyoruz.

Cumhur İttifakı’nın büyük ortağı AKP’nin İstanbul teşkilatını baştan aşağı değiştireceği yolundaki haberlerin ardı arkası kesilmiyor. Böyle bir teşkilat değişikliği Cumhur İttifakı’nın büyük ortağı AKP’de yaşanmakta olan rahatsızlığı ortadan kaldırmaya yeter mi?

Değil sadece İstanbul tüm ülkede teşkilatlarını yenileseler AKP’liler arasında yaşanmakta olan hırgürün ortadan kalkacağına hiç mi ama hiç ihtimal vermiyoruz.

Gözlemlerimiz bize Cumhur İttifakı’nın büyük ortağı AKP’nin siyaseten tam bir çıkmaz sokakta olduğunu gösteriyor.

Böyle bir çıkmaz sokakta olmaları söz konusu olmasa Cumhur İttifakı’nın büyük ortağı hiç küçük ortağının peşine takılmış gidiyormuş gibi bir görüntü ortaya çıkar mı?

Cumhur İttifakı’nın küçük ortağı MHP büyük ortağı AKP’yi tedirgin etmemeye(!) büyük özen göstererek ittifak kervanını istediği yöne doğru çekip götürüyor.

Yani Cumhur İttifakı’nın lokomotifliğini küçük ortak yapıyor.

Bu görüntünün AKP seçmeninin içine sindiğini söylemek ya da düşünmek elbette mümkün değil.

Yani sadece AKP’nin fay hatları değil Cumhur İttifakı’nın fay hatlarının da oldukça riskli bir durumda olduğu söylenebilir.

Hâl böyle olunca Cumhur İttifakı sözcülerinin Türkiye’nin kaderinin ittifakın kaderi ile bütünleşmiş olduğu yolundaki iddialarını kaygı ile karşılamamak elbette imkânsız.

Allah’tan bu iddia oldukça abartılı bir iddia!

Böyle bir iddiayı ittifak sözcülerinin hüsn-ü kuruntusu olarak görmek ve fazla ciddiye almamak gerek.

100 yıllık Cumhuriyet döneminde nice iktidarlar gelip geçti!

Kuşkusuz Cumhur İttifakı iktidarı da gelip geçen iktidarlar gibi görev süresi dolunca tarihteki yerini alacaktır.

Böylesine büyük iddialar ileri sürme yerine parti tabanındaki anlaşmazlıkları tatlıya bağlayabilseler çok daha sağlıklı bir iş yapmış olmazlar mı?

Ama birbirlerini “hain” ilan ederek ve birbirlerini “düşman” gibi görerek bunu nasıl başarabilirler ki!

Kaynak: Editör:
Etiketler: Zeki, Ceyhan:AKP’nin, fay, hatları!,
Yorumlar
Haber Yazılımı