Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Kahvaltı Bahane Birlik ve Beraberlik Şahane

Birlik ve beraberlik konusunda örnek olan etkinliklere imza atan Senirkent Yükseliş Vakfı  kış öncesi Gökçay Gül Köşkü’nde düzenlediği kahvaltıda hemşehrilerini ağırladı. 

Çok sayıda Senirkentliyi biraraya getiren geleneksel Pazar kahvaltısında konuşan  Yükseliş Vakfı Başkanı R. Ziya Örmeci, Vakıf olarak düzenledikleri etkinliklerle hemşehrilerini biraraya getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.  

Senirkent Yükseliş Vakfı’nın  geleneksel  Pazar kahvaltısı geçtiğimiz gün Gökçay Gül Köşkü’nde gerçekleştirildi.  Kahvaltıya katılım  büyük olurken,  kahvaltı etkinliğine  Senirkent  Belediye Başkanı Erol Civelekoğlu,  Antalya Senirkentliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Koray Ersal,  Senirkentli İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri,  Türkocağı Şube Başkanı Dr.Levent Başyiğit,  Senirkentlilerin eniştesi olan Kent Konseyi eski Başkanı Prof.Dr.Mahmut Bülbül, Türkiye Emekliler Derneği Isparta Şube Başkanı Kadir Ersal, Vakıf eski başkanlarından Av.Faik Yıldız ile  çok sayıda Senirkentli kahvaltıda biraraya geldi. Senirkentliler  kahvaltı sonrası  bol bol sohbet etme imkanı bulurken,  hasret giderdiler.

YÜKSELİŞ VAKFI’NDAN 

YILDA ÜÇ AYRI ETKİNLİK

Aynı zamanda Kent Konseyi ve Eczacılar Odası Başkanlığını da yürüten Senirkent Yükseliş Vakfı Başkanı Ramazan Ziya Örmeci, vakıf olarak her yıl  geleneksel olarak kahvaltı, kış pikniği ve  iftar yemeği tertiplediklerini ifade ederek, “Bu etkinliklerimiz sayesinde hemşehrilerimizle senenin belirli dönemlerinde biraraya geliyor ve onlarla sohbet etme imkanı buluyoruz. Bu etkinliklerden elde ettiğimiz gelirle  maddi durumu zayıf olan üniversite öğrencisi hemşehrimize de  burs veriyoruz” dedi.  

Vakıf Başkanı Örmeci, 1990 yılından bu yana vakıf olarak her yıl yüksek öğrenim gören öğrencilerine burs verdiklerini ve bu sayının 80’ler  düzeyinde olduğunu hatırlatarak, “Biliyoruz ki bugün burada yanımızda olduğunuz gibi yarınlarda da yanımızda olacağınızı çok iyi biliyoruz. Sizlerin desteği ile burs vererek okuttuğumuz öğrenci sayımız her geçen yıl artmaktadır, Vakıf siz var oldukça var olacaktır. Ayrıca  vakıf olarak en önemli projelerimizden olan Çünür’e yurt projemizi de en kısa sürede hayata geçirip  vakfımıza  kalıcı bir eser bırakmayı planlıyoruz, Ayrıca bu yurdun geliri yıllarca öğrencilere burs olarak geri dönecek” dedi.

VAKIF YÖNETİM KURULU ŞU

İSİMLERDEN OLUŞUYOR: 

Senirkent’in kalkınması ve daha da ileriye gitmesi noktasında başarılı projelere imza atan Yükseliş Vakfı’nın Eczacı Ramazan Ziya Örmeci başkanlığındaki  Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor: 

Ramazan Ziya Örmeci, Mehmet Fidan, Mehmet Ali Karcı, Şaban İliksiz, Erdal Ulukan, Erkan Türker ve Müjdat Umutlu.

s1-001.jpg

s2-001.jpgaİlçeler  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Şakir Aksöz'ün Acı Günü

Şakir Aksöz'ün Acı Günü Şakir Aksöz'ün Acı Günü

Yusuf Yavuz 'Eğirdir Gölünde korkunç çekilme!'

Yusuf Yavuz 'Eğirdir Gölünde korkunç çekilme!' Türkiye'nin ikinci en büyük tatlı su gölü olan Eğirdir Gölünde aşırı su alımı, kirlilik ve gölü besleyen derele...

ÇED Yönetmeliğine Göre Karar Verilecek

ÇED Yönetmeliğine Göre Karar Verilecek ÇED Yönetmeliğine Göre Karar Verilecek

Yusuf Yavuz: Ardıç ormanının kalbine hançer

Yusuf Yavuz: Ardıç ormanının kalbine hançer Devletin milyonlar harcayarak tohumlarından fidan ürettiği ardıç ormanının kalbinde ikinci mermer ocağı için ruhsat...

Eğirdir Gölü'nün Su Kodu Düştü

Eğirdir Gölü'nün Su Kodu Düştü Eğirdir Gölü'nün Su Kodu Düştü

Festival Gibi Sertifika Töreni

Festival Gibi Sertifika Töreni Festival Gibi Sertifika Töreni

'Çocuğum düşerek ölmedi, döverek öldürdüler'

'Çocuğum düşerek ölmedi, döverek öldürdüler' Yurtta merdivenden düşerek öldüğü iddia edilen 14 yaşındaki çocuğun kaldığı yurtta döverek öldürüldüğü görüntüler o...

Dehşet! Doktor anneyi 17 yaşındaki oğlu mu katletti?

Dehşet! Doktor anneyi 17 yaşındaki oğlu mu katletti? Antalya'nın Aksu ilçesinde, doktor Gülşen Bulut (58) ve oğlu Uğur Bulut (17), yazlık olarak kullandıkları evde ...

Önce Suya Girdiler Sonra Hastaneye Koştular

Önce Suya Girdiler Sonra Hastaneye Koştular Önce Suya Girdiler Sonra Hastaneye Koştular
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
ŞEHİD – BAŞKAN – GÖLLERİMİZ – IYI PARTİ
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Korkularına Yenilmek Acizliktir
Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com