Sondakika32.com - Isparta Haberleri
SAMANİ'Yİ KANDIRMAYA ÇALIŞAN SEÇİM MAFYASI İŞ BAŞINDA

                   

Görüştüğüm kişiler arasında yer alan, Milletvekili ve Akdeniz Bölge Koordinatörü Hüseyin Samani, Başbakan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem, Başbakan Yardımcısı Menderes Türel, teşkilatları tarafından böyle bir açıklama yapılmadığını söyleyerek, yapılan açıklamaların asılsız olduğunu beyan etmişlerdir.

Uzun zamandır tarafıma gazeteciler ve siyasilere dair çeşitli ihbarlarda bulunulmaktaydı. Bu ihbarlar arasında en çok memleketim olan Isparta dikkatimi çektiği için konunun üzerine gittim.

Nitekim dün Ak Parti Aday Adaylarına para karşılığı haber yapılacağını haber aldım. Isparta’da düzenlenen Platin Elma Ödül Törenine katılan Ak Parti aday adaylarıyla görüşen gazetecilerin aday adaylarına para karşılığı haber yapma teklifinde bulunduğunu öğrendim. Aldığım ihbarlara göre,  pek çok Ak Parti aday adaylarına bu yolla yaklaşan gazetecilerin, karar alma mekanizmasının yapılan bu haberlerle muhakkak olumlu etkileneceği telkininde bulunarak, görüştükleri aday adayları ile anlaşmaya varmışlar.

Eğirdir Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral’in de bu çıkar anlaşmasında bulunduğu haberi Eğirdirli olarak dikkatimi çektiği için, geçtiğimiz gece konuyu ihbar niteliğinde haber yaptım.

Seçim periyodu start aldığından beri bu tür asparagas haberler sürekli sipariş üzerine yaptırılmaktaydı. Temayül sonuçlarına ilişkin haberler de defalarca farklı senaryolarla yayınlandı. Gazetecinin duyum alması ayrı, maddi çıkar ilişkisine girmesi ayrıdır.

Sandık mafyasından bahsedilen Isparta basını ortamında, para karşılığı haber yapıldığı iddiası, basın etiğine aykırı olmakla birlikte, siyaseten, adaylar arasında haksız rekabete yol açmaktadır.

Çeşitli site ve gazetelerde Isparta Ak Parti adaylığının açıklandığı haberleri üzerine pek çok Ak Parti Yetkilisi ile görüştüm. Görüştüğüm kişiler arasında yer alan, Milletvekili ve Akdeniz Bölge Koordinatörü Hüseyin Samani, Başbakan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem, Başbakan Yardımcısı Menderes Türel, teşkilatları tarafından böyle bir açıklama yapılmadığını söyleyerek, yapılan açıklamaların asılsız olduğunu beyan etmişlerdir.

Teşkilat Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Ekrem Erdem ise, konuyla ilgili ayrıntılı bilgime başvurup, gerekenin yapılacağını beyan etmiştir.

 

Banu Barlas Okumuş

banubarlas@gmail.comÖzel haber  KATEGORİSİNDEN HABERLER

SKANDAL! NATO Türkiye'yi ‘özgür olmayan ülke’ ilan etti

SKANDAL! NATO Türkiye'yi ‘özgür olmayan ülke’ ilan etti NATO’nun hazırladığı skandal rapor büyük tepkilere yol açtı. NATO, Türkiye’yi özgür olmayan ülke ilan etti.

Şule Perinçek kimin akrabası?

Şule Perinçek kimin akrabası? Vatan partisi Genel Başkan Yardımcısı Hacer Şule Perinçek Ispartalı çıktı.

Isparta, Mevlüt Çoşkuner’i Siyasetin içinde görmek istiyor

Isparta, Mevlüt Çoşkuner’i Siyasetin içinde görmek istiyor Halk, Mevlüt Çoşkuner’i Siyasetini özlemiş.

BAŞKAN OLSAN NE YAZAR OLMASAN NE YAZAR

BAŞKAN OLSAN NE YAZAR OLMASAN NE YAZAR BAŞKAN OLSAN NE YAZAR OLMASAN NE YAZAR

sondakika32.com

sondakika32.com Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta eski milletvekili Mevlüt Çoşkuner’in ağırlığı hissedilmeye başlandı.

OSMAN ZABUN: MOBESELER Sevgilimle gezmeme engel oluyor

OSMAN ZABUN: MOBESELER Sevgilimle gezmeme engel oluyor Sevgilimle gezmeme engel oluyor

EDA TAŞPINARIN MEDYUMU AÇIKLADI

EDA TAŞPINARIN MEDYUMU AÇIKLADI Eda Taşpınar'ın özel falcısı Hüseyin Üzüm'den çok konuşulacak kehanetler.

SDÜ NE BULDU Kİ ALANYA NE BULACAK

SDÜ NE BULDU Kİ ALANYA NE BULACAK Süleyman Demirel Üniversitesi eski Rektörü Prof.Dr. Hasan İbicioğlu, Yeni kurulan Alanya Alaatin Keykubat Üniversit...

ISPARTA VALİLİĞİNDEN ADRESE TESLİM KADRO

ISPARTA VALİLİĞİNDEN ADRESE TESLİM KADRO sondakika32 hukuk mücadelesi başlattı.
testttt
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Ekstrafikir.com