Sondakika32.com - Isparta Haberleri
ÇAKMAKÇI ‘YAŞAM FAKÜLTESİ KURACAĞIZ’

       Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye Başkan Adayı Prof.Dr. Lütfü Çakmakçı Isparta’daki seçimleri kazandığımız takdirde ‘YAŞAM FAKÜLTESİ’ kuracağız’ dedi.

       Norveç, İsveç ve Finlandiya ülkeleri ile görüşmeler yapıldığının altını çizen Çakmakçı, ‘ bu ülkelerin sağlık sigortaları ortaktır. Isparta’da DERE Mahallesi olarak düşündüğümüz yer bu projeye müsaittir. Biz, Kuracağımız yaşam evleri ile Avrupa’nın yaşlı nüfusunun bakımını yapacağız. Öyle bir gelir kapısı açacağız ki Isparta’da işsizlik diye bir şey kalmayacak’ dedi.

       Bu konuda çalışmaları olduğunu söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye Başkan Adayı Prof.Dr. Lütfü Çakmakçı, ‘ dünyada Ortalama yaşam süresi hızla artmaktadır. Yaşam süresinin artması ile toplumlarda yaşlı nüfus oranları da artmaktadır. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaşlı sağlığına verilen önem her geçen gün artmaktadır. Sağlıklı yaşlanma fiziksel, psikolojik ve sosyal yönden iyilik halini gösteren bir kavram olup, bireysel özelliklerin yanında toplumsal açıdan sağlanan destek hizmetleri ile yakından ilişkilidir. Günümüzdeki yaşlılık ile ilgili politikalar ve programlar, yaşam kalitesini ve genel sağlığı artırmaya odaklanmaktadır. Yaşlıların refahını artırmaya yönelik olarak belirlenen hedefler arasında, yaşlılık döneminde hastalıkları önlemek için politikaların geliştirilmesi, sağlık ve bakım hizmetlerine tam erişimin sağlanması, yaşlıların gereksinimlerinin karşılanması ve sürece katılımlarının teşvik edilmesi için temel sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi ve sürdürülebilirliğinin sağlanması gerekmektedir.’ Diye sözlerini noktaladı.

                                                   Geriatri nedir?

        Geriatri; 65 yaş ve üstü kişilerin koruyucu hekimlik uygulamalarıyla sağlıklı yaşlanmalarını hedefleyen; ayrıca bu yaş grubunun sağlık sorunları, akut ve kronik hastalıklarının tanı, tedavi ve takibini yapan; sosyal ve fonksiyonel yaşamları, yaşam kaliteleri ilgilenen bir bilim dalıdır. İç hastalıkları uzmanı olan hekimler geriatri yan dalı yapıp geriatri uzmanı olurlar.Özel haber  KATEGORİSİNDEN HABERLER

SKANDAL! NATO Türkiye'yi ‘özgür olmayan ülke’ ilan etti

SKANDAL! NATO Türkiye'yi ‘özgür olmayan ülke’ ilan etti NATO’nun hazırladığı skandal rapor büyük tepkilere yol açtı. NATO, Türkiye’yi özgür olmayan ülke ilan etti.

Şule Perinçek kimin akrabası?

Şule Perinçek kimin akrabası? Vatan partisi Genel Başkan Yardımcısı Hacer Şule Perinçek Ispartalı çıktı.

Isparta, Mevlüt Çoşkuner’i Siyasetin içinde görmek istiyor

Isparta, Mevlüt Çoşkuner’i Siyasetin içinde görmek istiyor Halk, Mevlüt Çoşkuner’i Siyasetini özlemiş.

BAŞKAN OLSAN NE YAZAR OLMASAN NE YAZAR

BAŞKAN OLSAN NE YAZAR OLMASAN NE YAZAR BAŞKAN OLSAN NE YAZAR OLMASAN NE YAZAR

sondakika32.com

sondakika32.com Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta eski milletvekili Mevlüt Çoşkuner’in ağırlığı hissedilmeye başlandı.

OSMAN ZABUN: MOBESELER Sevgilimle gezmeme engel oluyor

OSMAN ZABUN: MOBESELER Sevgilimle gezmeme engel oluyor Sevgilimle gezmeme engel oluyor

EDA TAŞPINARIN MEDYUMU AÇIKLADI

EDA TAŞPINARIN MEDYUMU AÇIKLADI Eda Taşpınar'ın özel falcısı Hüseyin Üzüm'den çok konuşulacak kehanetler.

SDÜ NE BULDU Kİ ALANYA NE BULACAK

SDÜ NE BULDU Kİ ALANYA NE BULACAK Süleyman Demirel Üniversitesi eski Rektörü Prof.Dr. Hasan İbicioğlu, Yeni kurulan Alanya Alaatin Keykubat Üniversit...

ISPARTA VALİLİĞİNDEN ADRESE TESLİM KADRO

ISPARTA VALİLİĞİNDEN ADRESE TESLİM KADRO sondakika32 hukuk mücadelesi başlattı.
testttt
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Ekstrafikir.com