Sondakika32.com - Isparta Haberleri
AKP İL BAŞKANI OSMAN ZABUN’U ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL

       İlimiz merkez Nüfus Müdürlüğü’nde Türkiye’de ilk olan kamera sistemine geçilmişti.

     Bir yılı aşkın bir süredir kamera sistemi uygulamasının HUKUKA uyarlılığı bulunmadığı yönünde açılan davanın Danıştay’da olduğu kamuoyunda ifade ediliyor.

      İnsan Hak ve özgürlüklerini referans gösteren AKP İl Başkanı Osman Zabun’un ‘Ben sevgilimle sokakta gezmek istiyorum. Ancak bu kameralar beni gözetliyor’ şeklindeki ifadesi basına yansımıştı.

      İlimizde 28 Şubat 2008 tarihinde Kamera Güvenlik sisteminin (MOBESE) artırılmasına ilişkin siyasi bellekte yerini koruyan ilginç çıkışın sahibi, dönemin ANAVATAN Partisi İl Genel Meclis Üyesi, bu günün AKP il başkanı Osman Zabun bu günkü duruma sessiz kalıyor.  AKP İl Başkanı Osman Zabun’un Nüfus Müdürlüğü’ndeki söz konusu uygulama hakkında yorum yapmaması düşündürücü bulunuyor. 

İşte Osman Zabun'un o sözleri

işte link

http://www.zaman.com.tr/sehir_meclis-uyesi-mobese-sevgilimle-gezmeme-engel-oluyor_649001.html

Isparta, İl Genel Meclisi Üyesi Av. Anavatanlı Osman Zabun, kameralı güvenlik sistemine (MOBESE) ilginç bir gerekçe ile karşı çıktı.

"Ben sevgilimle sokakta gezmek istiyorum. Ancak bu kameralar beni gözetliyor." diyen Zabun, kendini baskı altında hissettiğini kaydetti. Isparta'da altı noktada bulunan MOBESE'nin yetersiz gelmesi üzerine ikinci bir güvenlik sistemin kurulması gündeme geldi. Emniyet Müdürü Kemal Seyhan, İl Genel Meclisi'nde üyelere kurulacak olan sistemin alt yapısı ile ilgili bilgi verdi. Bu sırada İl Genel Meclisi Üyesi Av. Osman Zabun, konunun insan hak ve özgürlükleri açısından ele alındığında, insanları baskı altına alan bir durum ortaya çıkıp çıkmadığını sordu. Zabun, "Mesela ben sevgilimle sokakta gezmek istiyorum. Ancak bu kameralar beni gözetliyor, kendimi baskı altında hissediyorum. Yani özgürlüklerin önünde engelleyici bir etken olmuş olmuyor mu?" diye sordu. Bunun üzerine konuşan Emniyet Müdürü Seyhan, "O zaman kameranın bulunduğu yerlerde sevgilinizle dolaşmayacaksınız." diyerek espri yaptı. Seyhan, "Kişisel haklara hiçbir zaman müdahale etmeyiz. Çalışmalarımız adli makamların izniyle olmaktadır. Kesinlikle keyfi bir uygulama yapamayız." diye konuştu. Emniyet Müdürü Seyhan, mevcut güvenlik sisteminin görüntü kalitesinin düşük olmasından dolayı istenilen fayda sağlanamadığını söyledi. Bundan dolayı Mobese-2 proje çalışmalarına başlanıldığını kaydeden Seyhan, "47 noktada 16 plaka tanımlama ve 47 hareketli olmak üzere kablosuz görüntü aktarımı yapabilen toplam 63 kameralı bir sistem kurulacak." dedi.Özel haber  KATEGORİSİNDEN HABERLER

SKANDAL! NATO Türkiye'yi ‘özgür olmayan ülke’ ilan etti

SKANDAL! NATO Türkiye'yi ‘özgür olmayan ülke’ ilan etti NATO’nun hazırladığı skandal rapor büyük tepkilere yol açtı. NATO, Türkiye’yi özgür olmayan ülke ilan etti.

Şule Perinçek kimin akrabası?

Şule Perinçek kimin akrabası? Vatan partisi Genel Başkan Yardımcısı Hacer Şule Perinçek Ispartalı çıktı.

Isparta, Mevlüt Çoşkuner’i Siyasetin içinde görmek istiyor

Isparta, Mevlüt Çoşkuner’i Siyasetin içinde görmek istiyor Halk, Mevlüt Çoşkuner’i Siyasetini özlemiş.

BAŞKAN OLSAN NE YAZAR OLMASAN NE YAZAR

BAŞKAN OLSAN NE YAZAR OLMASAN NE YAZAR BAŞKAN OLSAN NE YAZAR OLMASAN NE YAZAR

sondakika32.com

sondakika32.com Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta eski milletvekili Mevlüt Çoşkuner’in ağırlığı hissedilmeye başlandı.

OSMAN ZABUN: MOBESELER Sevgilimle gezmeme engel oluyor

OSMAN ZABUN: MOBESELER Sevgilimle gezmeme engel oluyor Sevgilimle gezmeme engel oluyor

EDA TAŞPINARIN MEDYUMU AÇIKLADI

EDA TAŞPINARIN MEDYUMU AÇIKLADI Eda Taşpınar'ın özel falcısı Hüseyin Üzüm'den çok konuşulacak kehanetler.

SDÜ NE BULDU Kİ ALANYA NE BULACAK

SDÜ NE BULDU Kİ ALANYA NE BULACAK Süleyman Demirel Üniversitesi eski Rektörü Prof.Dr. Hasan İbicioğlu, Yeni kurulan Alanya Alaatin Keykubat Üniversit...

ISPARTA VALİLİĞİNDEN ADRESE TESLİM KADRO

ISPARTA VALİLİĞİNDEN ADRESE TESLİM KADRO sondakika32 hukuk mücadelesi başlattı.
testttt
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Ekstrafikir.com