Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Yeniden yargılanmasına başlanan Nevin Yıldırım’a savcı müebbet istedi

Isparta'nın Yalvaç ilçesinde kendisine tecavüz ettiğini öne sürdüğü Nurettin Gider'i (35) av tüfeğiyle öldürdükten sonra başını keserek köy meydanına atan Nevin Yıldırım'ın (32) yeniden yargılandığı davaya devam edildi. 9 avukatın savunduğu Yıldırım hakkında savcı, ömür boyu hapis istedi.

Yalvaç’a bağlı Koruyaka köyünde 29 Ağustos 2012 tarihinde, kendisine tecavüz ettiğini öne sürdüğü Nurettin Gider’i av tüfeğiyle öldürdükten sonra başını keserek köy meydanına atan Nevin Yıldırım hakkında, yargılandığı Yalvaç Ağır Ceza Mahkemesi’nde 25 Mart 2015 tarihinde ‘tasarlayarak adam öldürme’ suçundan ömür boyu hapis cezası verildi.

Yargıtay 1’inci Ceza Dairesi, yerel mahkemenin Yıldırım’ın bu fiili işlerken başkalarının da yardım ettiği yönünde kanaat oluştuğu görüşünü dikkate alarak, usul yönünden kararı bozdu. Yerel mahkemeye gönderilen ve yeniden görülmeye başlanan dosyaya ilişkin davaya Yalvaç 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Bugünkü duruşmaya sanık Nevin Yıldırım, Antalya Cezaevi’nden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katılırken, Nurettin Gider’in annesi Zeynep ile eşi Kezban Gider ve avukatları ise salonda hazır bulundu. Sanık Yıldırım’ı savunmak için İstanbul, Antalya, Adana ve İzmir barolarından kadın avukatlar ile çeşitli derneklere mensup kadınlar da geldi.

9 AVUKAT SAVUNDU

Sanık Nevin Yıldırım’ın susmayı tercih ettiği duruşmada 9 avukat onun adına savunma yaptı. Avukat Oya Meriç Eyupoğlu, Nurettin Gider’in üzerindeki kıyafetlerde sanığa ait herhangi bir biyolojik iz, suç aleti bıçak üzerinde ise belirgin parmak izi bulunmadığını belirterek, “Şüpheden sanık yararlanır ilkesi dikkate alındığında, müvekkilin bu eylemi hiç gerçekleştirmediği sonucuna ulaşılabilir” dedi. Avukat Eyupoğlu, Yıldırım’ın soruşturma ve yargılama safhasında birçok kez rapor için çeşitli hastanelere gönderildiğini belirterek, “Bu aşamada tecavüze uğrayıp uğramadığı hususunda bir rapor alınması değerlendirilmemiştir” diye konuştu.

SORUŞTURMANIN EN BAŞTAN YAPILMASINI İSTEDİ

Diğer avukat Deniz Bayram ise Nurettin Gider ile Nevin Yıldırım arasında hiyerarşik durum olduğunu, bu nedenle sanığın tecavüze uğramasına rağmen durumdan hiç kimseye bahsedemediğini, bu nedenlerle de soruşturmanın en baştan yapılmasının davanın seyrini değiştireceğini ileri sürdü.

SAVCI ÖMÜR BOYU İSTEDİ

Savunmaların ardından mahkeme heyeti mütalaa istedi. Savcı, cinayetin Nevin Yıldırım tarafından işlendiğine dair kuvvetli deliller bulunduğunu, bu nedenle sanığın ‘kasten öldürme’ suçundan ömür boyu hapisle cezalandırılmasını talep etti.

NEVİN YILDIRIM MÜTALAAYA KATILMADI

Mütalaaya katılmadığını söyleyen Nevin Yıldırım, “Ben gönüllü olarak ve isteyerek Nurettin Gider ile ilişkiye girmedim. Benim duruşmalarda güldüğüm daha önce ifade edilmiştir. Ancak ben duruşmalarda psikolojik hal ve istem dışı olarak ve yalan beyanlar karşısında gülümsemişimdir. Başka bir amacım yoktur” dedi. Mahkeme heyeti. sanık avukatlarına mütalaaya karşı savunma yapmak üzere süre verip duruşmayı erteledi.
İlçeler  KATEGORİSİNDEN HABERLER

İYİ PARTİ YENİŞARBADEMLİ KONGRESİ ERTELENDİ

İYİ PARTİ YENİŞARBADEMLİ KONGRESİ ERTELENDİ İyi Partinin Yenişarbademli kongresi ertelendi.

İĞRENÇ İDDİA

İĞRENÇ İDDİA ADLİYE BAHÇESİNDE YAKALANDI

ATABEY'DE KYK MÜDÜRÜ İSYANI

ATABEY'DE KYK MÜDÜRÜ İSYANI ATABEY'DE KYK MÜDÜRÜ İSYANI

Göl kenarına uçan araçtaki yaralı yardım bulmak için 10 kilometre yürüdü

Göl kenarına uçan araçtaki yaralı yardım bulmak için 10 kilometre yürüdü Isparta’da göl kenarına uçan araçtaki gençlerden biri hayatını kaybederken, kazadan yaralı kurtulan üniversite öğre...

Üniversite hastanesi alarm verdi! Başhekim: 'Olay son noktaya geldi'

Üniversite hastanesi alarm verdi! Başhekim: 'Olay son noktaya geldi' Yüz ve kol nakilleriyle ismini dünyaya duyuran ve başarılı operasyonlarıyla manşetlere taşınan Akdeniz Üniversitesi...

Kapanan Belediye Yeniden Açılıyor!

Kapanan Belediye Yeniden Açılıyor! Burdur’un Gölhisar ilçesine bağlı Yusufça Beldesi’nde 2014 yılında kapanan Yusufça Belediyesi için belde sakinleri...

Şarkikaraağaç İYİ Parti hızlı başladı

Şarkikaraağaç İYİ Parti hızlı başladı İYİ PARTİ ŞARKİKARAAĞAÇ ÇALIŞMALARI HIZ KAZANDI

İYİ PARTİ YENİŞARBADEMLİ İLÇE TEŞKİLATI KURULDU

İYİ PARTİ YENİŞARBADEMLİ İLÇE TEŞKİLATI KURULDU İyi parti Yenişarbademli ilçe teşkikatı kuruldu.

Öğretmen Tacizden Tutuklandı

Öğretmen Tacizden Tutuklandı ISPARTA'nın Yalvaç ilçesinde, matematik öğretmeni H.E. (28), 7'nci sınıf öğrencisi 2 kız çocuğa elle ve söz...
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Tam Bir Rezalet
Yılmaz Can Yılmaz Can
ABD DÜNYAYA BELÂ VE ZULÜM MAKİNESİ

Thebaykus.com - Haber Sitesi Kur - Campus Tasarim - Havadanhaber.com