GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR


Açıklama:
Kategori: Köşe Yazıları
Eklenme Tarihi: 03 Kasım 2018
Geçerli Tarih: 21 Ağustos 2019, 13:11
Site: Sondakika32.com - Isparta Haberleri
URL: http://sondakika32.com/yazar.asp?yaziID=10545


GÜNDEM  –  ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR

          Selam ve saygılar Sevgili Gönül Dostlarım;

          İktidardaki akp yi gündem değiştirme konusunda takdir ediyorum. Ortak medya bir anda başkanın istediği bir konuyu piyasaya sürerken esas olan konu örtülüp unutturulmaya çalışılıyor. Ekonomik kriz, emeklilerde yaşa takılanlar, terör Şehidleri, 3600 kat sayı vb.  konuşulurken Suudi Arabistan Elçiğinde ki Kaşıkçı vahşi cinayeti gündeme oturdu. Kim öldürdü, Niye oldürdü, cenazesi nerede, ki bu kaşıkçı? Millet bunların araştırması ve yorumlamasına başladı. İngiltere, abd bazı ülkeler niye Kaşıkçı yı ülkemize yönlendirdi? Böyle de olunca emeklilerin pula dönen maaşları unutuldu.

          Son anda da 2013 te okutulmaktan kaldırılan AND ımızın Danıştan tarafından tekrar okutulabilir kararı gündeme düştü. Önceki karar yanlıştı. Ne yazık ki akp iktidarı üst kademesi, yan kuruluşları, eğitim birsen destekledikleri bu karar değiştirilince tekrar itiraz ve ırkçılık suçlamalarına başladılar. Türkiye de yaşayan herkes TÜRK tür. Bunu kimse tartışamaz. Benim AND ımıza karşı olan kişilere saygım ve sevgim yok. Burada ki sıkıntıları TÜRK’ ÜM denmesi. Mevlam Türk üm demekten ocunacak kişilerle görüştermesin.

          Memur Arkadaşlar, gözünüz aydın. 2019 Bütçe görüşmeleri TBMM sinde başladı. En önemli açıklama ise 2019 fazla mesai ücretlerindeki artış. Daha önce 1.97 Tl. olan saat başı fazla mesai ücret yeni yılda % 8,1 artışla 2,13 Tl. oldu. Yani 16 kuruş arttı. Harcırah kanunu uyarınca verilen gündelik tutarlarında değişiklik olmayacak. Sağlıkla harcamınızı dilerim. Çalışan ve emekliye gelecek zamlarda bu ayarda olacağını tahmin ediyorum. Enflasyonla mücadele başladı ve firmalar % 10 indirime gittiler. Takdir edilecek bir çaba ve karar. ( ! ) Döviz zammı bahanesi ile ortalama % 50 zam yapıldı. Mesela 100 Tl. mal zamla 150 Tl. oldu. Devlet isteği ile de % 10 indirime gidildi.  Bu sefer 150 Tl. lik mal indirimle 135 Tl. Oldu. Tabii ki 35 Tl. lik zam bize giren kazık. Bu da enflasyonla mücadele…

          Tabii ki bu arada Cumhuriyet Bayramını kutladık. Basın “ coşku ile kutlandı “ diye yayın yapsa da, gerçekte halkın ilgisi fazla idi. Çelenk sunma töreninde eskiden hemen hemen her kurum çelenk sunardı. Bazı illerde bu devam ediyor ama Isparta mız da İl, Belediye, Garnizon çelekleri ile tören bitti. Daha sonra bazı dernekler çelek koydular ama… Bir de resmi geçitte firmalar, dernekler, kurumlar da bulunur zevkli bir tören olurdu. Belediye reklam amaçlı bütün kamyonlarını törene sokmuş bu israf… Halk ile alanın arası polis bariyerleri ile ayrılmasıda bir acaiplik. Yinede emeği geçenleri kutlarım.

          Sevgili Gönül Dostlarım, 9. Cumhurbaşkanımız Merhum DEMİREL in doğum günü için düzenlenen SDÜ ve İslamköydeki törenler çok duygusaldı. Başta IYI Parti Isparta Milletvekilimiz Aylin CESUR Hanım olmak üzere emek veren ve katılanlara teşekkürler ederim. Geçmişte Rahmetliyi hükümet meydanında yuhlatan iktidarda ki akp yi kınıyorum. Vatandaşın DEMİREL sevgisi halen devam ediyor. Bu arada IYI Parti Milletvekillerinin sivil toplum kuruluşlarını ve halkı ziyaretleri göz doldurdu. Yaklaşan yerel seçimlerde IYI Partinin de biz varız hamlesi ve halkın vitrin bir adayla seçimde söz sahibi olacağını gösterdi. Bu seçimlerde CHP anahtar parti. Geçmişte ağzı yanan akp seçmeni büyük bir ihtimalle IYI Parti de çözüm arayacak. Bu arada IYI Parti il Divanı da işbaşı yaptı. Ben dahil divan daki arkadaşlar konu mankeni olarak değerlendirilmezler. Teşkilatcılık ekip işidir. Her kararda her arkadaşımın eli taşın altında olmalı, kararını beyan etmeli,

          Isparta Davraz Sporu da unutmadık. Bu sene akp ağırlıklı bir yönetim taraından yöneltilmekte, ne yazık ki liderlikten de biraz uzak. Taraftar kopmamalı. İnşallah puan ve averaj farkını kapatır, ŞAMPİYONLUK mücedelemiz devam eder.

          Sevgili Gönül Dostlarım bir sonraki yazımda buluşmak üzere şen ve esen kalınız…

          Saygılarımla

YİĞİTÇE
M.Koray BAŞYİĞİT

mkbasyigit@mynet.com

twitter: Korayhoca32

İnstagram: Mustafa Koray Başyiğit

0 536 710 88 66