Sondakika32.com - Isparta Haberleri
M. Koray Başyiğit

ANKARA – OKUL ve KİTAP – ZAMLAR

18 Eyl?l 2018, 23:16

M. Koray Başyiğit


ANKARA – OKUL  ve  KİTAP – ZAMLAR

             Selam ve saygılar Sevgili Gönül Dostlarım;

          Geçtiğimiz hafta Ankara da Kayak Fedarasyonunun 4. Olağan Kongresine Isparta Davraz Kayak Okulu delegesi olarak katıldığım içim yazım ve sizlerden ayrı kaldım. Ankara da olduğum süre içinde gönül verdiğim IYI Parti Genel Merkezini ziyaret ettim. Dostlarla sohbetlerim oldu, bu arada Sayın Ümit ÖZDAĞ ile geçmişten ve gelecekten sohbetimiz beni duygulandırdı, sevindirdi. Sayın Milletvekilim, IYI Parti Genel Başkan Yardımcımız ismi gibi beni gelecek konusunda ümitlendirdi. Bu arada Isparta İl Temsilcisi olduğum Başkent Ankara ve Anadolu Konfedarasyonu na müsafir oldum. Yeni projeler konusunda bilgi alış – verişinde bulunduk. Gelecek yazılarım da bu konuda daha geniş açıklamalarda bulunacağım. Tabii ki 1992 de kuruluşundan 2004 e kadar görev yaptığım TÜRK  EĞİTİM – SEN Genel Merkezini yeni yeri ve binasında Genel Başkan yardımcılarını kutladım. Arkadaşlarla geçmişte İl Başkanları olarak mücadelede beraber olduğumuzdan çok hatıralarımız vardı. Bir çok arkadaşımızın kulağını çınlattık. Kongre bahane, ziyaretleri ise şahane oldu.

          Eylül ayı ortası yeni bir hafta ve sizlerleyim. Hafta başı Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarında yeni eğitim ve öğretim yolunun I. Dönemi başladı. Başarılı bir dönem olmasını dilerim. İktidarda ki akp  li yetkililer “ her türlü engellemelere karşı öğrencilere kitapları verildi. “ sevinci içindeler. Tebrikler… Ne yazık ki bu kitapların büyük bir kısmı israf ve ekonomik kayıp. Geçtiğimiz yıl okullar kapandığı gün bir meslektaşım, idareciyi  ziyaret için başarılı bir okula gitmiştim. Girişte, yan tarafta, masa üstünde ders kitapları duruyordu. Mesleğim gereği matematik kitabı dikkatimi çekti. Karıştırdım. Sayfaları hiç dokunulmamış bir kitap idi. Arkadaşa “ yeni dönemin kitapları erken gelmiş. “ dedim. Arkadaş “ Yok, bu sene okunan ders kitabı “ dedi. Meğerse kitap anlatım, içerik, örnek vb. konuların da yetersiz imiş. Haklıda. Ben de aynı kitapla karşılaşsam kullanmazdım. Bir çok ders kitabı böyle. Keşke bakanlık kitap yerine defter ve ders araçları konusunda yardımcı olabilse. Bir dostumun bu sene 1. Sınıfa başlayan çocuğu için verilen listedeki malzemeleri için kitapcıya gittik. Sonuç İLKOKUL  1. SINIF  için alınan malzeme tutarı 431 TL. Gelecekteki masraflar ve giyim – kuşam, ayakkabı, eşofman vs buna dahil değil. Mevlam asgari ücretli ve düşük gelir sahiplerine yardımcı olsun. Üst sınıflarda da yardımcı ders kitapları…  30 Sene Matematik öğretmenliği yaptım ama benim zamanımda akıllı defter yoktu. Zaman işte… Telefon gibi defterin de akıllısı çıkmış. Velilere sabırlar dilerim. Öğretmen arkadaşlarda kısıtlı imkanlarla başarılı olmalarını dilerim. Milli Eğitim Çalışanlarına, velilerimize, öğrencilerimize yeni öğretim yılı hayırlı olsun. Bizim zamanımızda ki gibi okullarımız başarılı olsun.

           Sevgili Gönül Dostlarım; döviz – faiz – kur, dış güçler, ekonomi, hayat derken zam yağmurları altında ezilmekteyim. 2001 de  ÇAY – SİMİT  hesabı yapıp iktidara gelen akp yi galiba yine çay hesabı iktidardan düşürecek. Isparta da çay 1,50 Tl ve  simit 1,50 Tl. 4 Kişilik asgari ücretli bir aile günlük 3 öğün çay – simit ile vakit geçirse hayatlarını idame edebilirler mi ? Ankara da En ufak su 1,50 Tl, Tuvalet ise 2 TL. Gel de yaşa… Bu arada ihtiyaçlarımız için gittiğim iş yerlerin de şok üstüne şok yaşamaktayız. Mutfak, giyim, elektrik, ısınma,ulaşım… İnanmadığımız enflasyon açıklamaları.

           Yazın sıcakları güzin serinliğine dönüştü. Kış hazırlıkları başladı.

           Sevgili Gönül Dostlarım bir sonraki yazımda buluşmak üzere şen ve esen kalınız…

           Saygılarımla

YİĞİTÇE
M.Koray BAŞYİĞİT

mkbasyigit@mynet.com

twitter: Korayhoca32

İnstagram: Mustafa Koray Başyiğit

0 536 710 88 66

Bu makale 423 defa okunmuştur.

testttt
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Ekstrafikir.com