Sondakika32.com - Isparta Haberleri
M. Koray Başyiğit

ŞEHİD – BAŞKAN – GÖLLERİMİZ – IYI PARTİ

16 Ekim 2018, 12:46

M. Koray Başyiğit


ŞEHİD – BAŞKAN – GÖLLERİMİZ – IYI PARTİ

 

          Selam ve saygılar Sevgili Gönül Dostlarım;

          Hafta içi rahatsızlığım sebebi ile yazımı biraz geç yazdım. Özür dilerim.

          Geçtiğimiz hafta Türkiyem yine ağladı. Tabii bu arada bir ŞEHİT de Isparta mızdandı. Yeter artık analar ağlamasın, ocaklar sönmesin. 27 günlük gelin dul kalmasın. Yine yetkililer çıktı… “ Şehitim kanın yerde kalmayacak, terörü kınıyoruz, lanetliyoruz. ! “ dediler. Ateş düşen yeri yakar. Ben ailesi değil, lise 2 de  matematik öğretmeni iken canımın yandığı Tuncel – Ovacık kırsalında 2007 – Kara Panter operasyonunda askerlerini kurtarmak isterken ŞEHİD olan J. Ü. Çvş. Fatih ÇARMAN ın acısını hala yaşıyorum.  Şehid olmadan 1 ay önce ziyaretime geldiğinde  “ Ankara ya tayin oldum. Daha sık görüşürüz. Yine de hakkını helal et Hocam. “ demişti. Mevlam makamını Cennet etsin. Tabii acıyı yaşamayanlar bu acıyı bilemezler. ŞEHİDİM HAKKINI HELAL ET BİZE… ! Terörü koruyan, destek olanlarında Mevlam cezasını versin.

          Sevgili Gönül Dostlarım; İlimizde Cumhurbaşkanı vardı. Geliş amacı güzeldi. 2018 / 8. Dönem Komanda uzman çavuşlara BRÖVE takma törenini onurlandırdı. Askerlik ve askerlik yapmanın önemini açıkladı. Sonrası şehirde miting, toplu açılışlar, siyasi mesajlar ve partiler arası atışmalar… Trafik alt – üst oldu. İl dışından 3000 – 5000 civarında resmi ve sivil güvenli görevlileri,civar illerden resmi plakalı bir çok araç, havada helikopter… Sayın Başkanım, Isparta mız misafiri sever ve korur. 12 Eylül Sonrası aynı meydanda Rahmetli Demirel i tutuklayan Evren e de ev sahipliği yapmıştı. Saygıda kusur etmemişti. Özal ise siyasi yasaklılar için yapılacak referandumda mavi yi savunanlar için Yunan bayrağı da mavi deyince olaylar olmuştu. Çekinmeye gerek yok. Rahmetli DEMİREL halkın arasından yürüyerek miting alanına gelirdi. Sizi de öyle görmek isterdik. Bu arada ittifak yapılmıyacağını anladım. Ne de olsa Isparta 3 Milletvekili verdi. Bu arada Sayın akp İl Başkanı Sayın Zabun aday olmaya hazır. Gözün aydın Isparta nihayet tren seferleri başlıyor. Müzemiz bakım da. Bu arada İnşallah tarihi eserlerimiz tarih olmaz.

          Terörist olarak 35 yıl ile yargılanan, dövizi uçuran Rahip BrunsonRahip 3 sene ceza aldı ve cezaevinden çıktı. İktidarda ki akp yönetimi kişiyi sınır dışı etti. (!) Dolar ın eski seviyesine inmesini bekliyorum.

          Sevgili Gönül Dostlarım; Siyaset, kriz, papaz vs. der iken önemli olan konu gündem dışında tutuluyor. Isparta göller yöresinde. Burdur gölü can çekişiyor, Eğirdir ve Beyşehir gölleri de alarm veriyor. 2018 Eğirdir gölü yaklaşık 60 cm düşüş yapmış. Kimine göre sulama, buharlaşma, kaynakların kesilmesi vs.vs.vs. Tatlı su hayat damarımız. Tabii ki gölün doğal beslenmesine yarayan sulara baraj, gölet vs yapılınca ( 30 tane daha sırada ) işimiz yağmur ve kar suyuna kaldı.

          IYI Parti Genel Merkezince İl Başkanı olarak görevlendiren Sayın Diş Hekimi Fazlı Özgür TANDOĞAN Başkanımın ISPARTA İL YÖNETİMİN de görev aldım. Başkanımın  ve refaransta bulunanlara teşekkür ederim. Mevlam utandırmasın.

          Sevgili Gönül Dostlarım bir sonraki yazımda buluşmak üzere şen ve esen kalınız…

          Saygılarımla

YİĞİTÇE
M.Koray BAŞYİĞİT

mkbasyigit@mynet.com

twitter: Korayhoca32

İnstagram: Mustafa Koray Başyiğit

0 536 710 88 66

 

Bu makale 489 defa okunmuştur.

testttt
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Ekstrafikir.com