Sondakika32.com - Isparta Haberleri
Havva Dinçtürk

Bakış Açısı

04 Temmuz 2016, 13:41

Havva Dinçtürk


 Geçiyordum uğradım gibisiniz

Bakış açısı, insanın ileriyi görmesi ve hedefe kilitlenmesi demektir…

“Bir aslan miyav dedi minik fare kükredi olmasın” otoriten ve sözün geçerli olsun ki seni herkes cidiyete alsın.

Hesabını iyi yapmalısın kendini eleştirip silkelemelisin, rotanı değiştirip demirini sağlam atmalısın eğer eleştiriliyorsan, seni eleştirenler sana düşman değil, dost kişilerdir,bazı dostlar eleştirmek, seni doğru yola sokmak yanlışı göstermek için var olurlar, kızmak yerine önem ve dikkate almak gerektirebilir.

Baştan kendini çok iyiymiş gibi, bütün sorunları çözecekmiş gibi görünüp, sonunda su koyuverirsen bu insanlar sana bir daha güvenmez ve bir daha yanında olmazlar, buda senin tükenip bitişine neden olacaktır.

Başkalarının mutluluğuyla sevinen, acılarıyla üzülen, başkasına bir haksızlık yapılınca üzüntüsünü rahatsızlığını kendimize yapılmış kadar hissediyorsak işte o zaman insanız. Şayet bunları yapmıyor ve seyirci kalıyorsak işte o zaman insani değerlerimizi yitirmişiz demektir...

Bu güzel ülkede ölümlerin acıların çoğalarak büyüdüğünü istemiyoruz.

Acıların günden güne katlandığını görmek değil,mutluluğun ve huzurun geldiğini görmek istiyoruz.Yalancıktan formaliteye göre değil yere sağlam basan insana ihtiyacımız var. Haksızlıklara adaletsizllere duyarsız kalmak, bunları sanki yaşamımızın bir parçasıymış gibi kabul etmek, insanlık değerlerimize yapabileceğimiz en büyük kötülük demektir.

İnsanlar kötülüğü ve haksızlığı güçlü oldukları için yapmazlar.Vicdanları zayıf olduğu için, kişilikleri, karakterleri güçsüz oldukları için yaparlar. Dileriz vicdana geliriz. Güzel ülkemde huzuru hep beraber buluruz.

Sizlerle kısa bir aradan sonra tekrar beraber olmak çok güzel.

Mutlu Bayramlar.

                                   SAYGILARIMLA

Bu makale 4743 defa okunmuştur.

testttt
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Ekstrafikir.com