Sondakika32.com - Isparta Haberleri
M. Koray Başyiğit

Okuyucularıma...

19 Haziran 2018, 21:40

M. Koray Başyiğit


Sevgili  Gönül Dostu Okuyucu Kardeşim,

Beni tanıdığınızı düşünüyorum ama yine de kendimden bahsedeyim. Rahmetli annem Sülübey Mahalesinden, Rahmetli babam da yayla mahallesinden idi. İlkokul 1. Sınıf Van- Erciş Emrah, 2.Sınıf Isparta Cumhuriyet, 3. Sınıf Gazi ve 4 – 5 te Fevzi Paşa İlkokulunda geçti. Fevzi Paşa İlkokulunun Pazar yerindeki binanın ilk mezunlarındanım. Orta okulu ise Şehit Ali İhsan Kalmaz Lisesi orta kısımında okudum. Çocukluğum Ecelfe - Hacılar çeşmesi civarında lise öğrenim ise Kırklareli – ( Pınarhisar) - Lüleburgaz ve Kars - Sarıkamış lisesinde geçti. 1975 de Isparta Eğitim Enstitüsü matematik bölümünü bitirdim. İlk görev yerim Afyon – Bolvadin - Özburun Ortaokulu idi. Sonra Tuzla Piyade okulu ve Tekirdağ - Çerkezköy yedek subay askerlik görevi ve TSK nın son yedek teğmenlerindenim. Asker dönüşü 1979 da siyasi sebeblerle öğretmenliğe atanamadım.1980 MC iktidarı ile ben de Isparta Endüstri Meslek Lisesi matematik öğretmeni olarak göreve başladım. 2005 kadar kadrosunda bulunduğum okulumdan öğrencilerimden ve çalışanlarından hep gurur duydum.Tabii bu arada ÜLKÜCÜ düşüncem, sendika çalışmaları, haksızlık isyanlarım sonucu 5-7 defa il içi rotesyona (rahmetli eşim esnaf ve eş durumu) tabi tutuldum. Çıraklık Eğitim Merkezi , Eğirdir Lisesi geçici görev yaptığım yerler idi. 1980 İhtilali rüzgarı beni de üşüttü. Türk Hava Kurumu Isparta şubesinde, Isparta halk bandı telsiz derneğinde, Tuhafiyeciler sitesi işletme yönetiminde , Isparta Eğitimciler Ocağında ve benzeri sivil toplum kuruluşlarında yönetim görevlerinde bulundum. Uluslararası Avrasya Eğitimciler Federasyonu Isparta il temsilsilcisiyim. Son olarakta Başkent Ankara ve Anadolu konfederasyonu ( BAŞKON ) Isparta il temsilcisiyim.

Türk Eğitim Sendikası Isparta şubesinin kuruluşunda görev aldım ve Başkanlık yapmak nasip oldu. Ülkü Ocaklarının her kademesinde bulunmak nasip oldu.

2006 da eşimi ameliyat masasında kaybettim. İkinci Baharımı Sevgili Doktorum Aysel BEYHAN BAŞYİĞİT le yaşıyorum. Oğlum Osman Fatih – Gelinim Fatma ikide torunum ( Yuşa Kaan ve Eymen Metehan ) var. Az derecede ingilizce biliyorum.

            1970 den beri fikrini kendime amaç edindiğim MHP den koptum ve 30 Mart 2014 yerl seçimlerinde Büyük Birlik Partisindenden Isparta Belediye Başkanlığına aday oldum. Alnım akı ile seçimi atlattım. 

ÜLKÜCÜYÜM.

            Geçmişte fikir birliğinde olduğum ve çalışmalarına destek verdiğim Sayın Ümit ÖZDAĞ ve Sayın Koray AYDIN Bey ile IYI Parti kurucusu – Milletvekili İsmail OK Dostuma destek amacı ile IYI Parti Isparta Merkez ilçeye nefer olarak üye oldum.

Yüce Mevla nasip ederse önümüzdeki hafta ÇARŞAMBA gününden itibaren haftalık YİĞİTCE köşemde Isparta ve Ülkem konusunda yazılarım olacak. Yazılarım benim düşüncelerimin yazıya dökülmüş şeklidir ve beni bağlar.

Yorum ve cevap için mkbasyigit@mynet.com  adresim kullanılabilir.

Bir sonraki yazımda buluşmak üzere şen ve esen kalınız...

Saygılarımla… 

YİĞİTÇE
M.Koray BAŞYİĞİT

mkbasyigit@mynet.com

twitter: Korayhoca32

İnstagram: Mustafa Koray Başyiğit

0 536 710 88 66

 

Bu makale 481 defa okunmuştur.

testttt
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Ekstrafikir.com