Sondakika32.com - Isparta Haberleri
M. Koray Başyiğit

YEREL ADAYLAR – TEMİZLİK - SINAVLAR

31 Temmuz 2018, 22:22

M. Koray Başyiğit


Selam ve saygılar Sevgili Gönül Dostlarım;

Ağustos ayının ilk günü, yeni bir hafta yine sizlerleyim. Beni takip etmeniz ve yorumlarınızdan çok mutluyum. Sağ olunuz.

Geçmiş haftalarda “ Yaklaşan yerel seçimler de Isparta Belediye Başkanı kim olmalıdır ? “ soruma genelde her partiden yorumlar ve istekler geldi. Siyasette 24 saat bile önemliyken bana gelen isimlere göre MHP de Yusuf Ziya GÜNAYDIN, akp de Osman ZABUN isimleri ağırlıkta. İYİ Parti ise tahminim 12 Ağustos kongresinden sonra yerel seçim çalışmalarına başlayacak. CHP ise kurultay kavgası sebebi ile yerel seçimler düşüncesine fırsat vermiyor. Tabii ki zaman değişimlere gebe. Geçtiğimiz hafta cep telefonlarına gelen  mesajla aday için anket yapıldı ama ne kadar sağlıklı olacağını bilemiyorum. Seçim sonrası akp teşekkür ziyaretleri altında yerel seçim için çalışmalara başladı. Sayın Zabun çiçekleri boşuna dağıtmıyor. Söz de Isparta nın bütün belediyelerini alacaklarını beyan ediyorlar ama ellerindeki belediyeleri de kaybedebilirler. 16 Senedir akp ye görevini yapan Isparta beklediği karşılığı iktidardan görememiştir. Nerede Ispartadan İzmir e, Ankara ya, İstanbul a giden trenler… 5 senedir bitmeyen müze bakımı… Sahi Isparta ÖĞRENCİ – ASKER – SAĞLIK Şehiri diyoruz. Ekonomimiz gül – lavanta harici bunlara bağlı. Niye bedelli askerlikteki 21 günlük eğitim şehirlerinde ISPARTA nın adı yok? Diğer şehirlerden neyimiz eksik? Sevgili akp li Milletvekillerimiz sözünüzü Milli Savunma Bakanlığına geçiremediniz mi? TBMM si Komisyon Başkanımız siz niye komisyonunuz da Isparta yı ekleyemediniz? 1 200 000 Bedelliden birazı da ilimize gelse, aileleri ile para harcasa kötü mü olurdu? Lütfen seçimler de ISPARTA AŞKI olan kişilere oy verelim. Buna karşılık resmi rakamlara göre 5452 fakat bundan fazla olan mülteciye ev sahipliği yapıyoruz. Isparta mıza çakılmayan her çivi için seçimle gelenlere hesap sorma hakkımız var.

Sevgili Gönül Dostlarım, Havalar oldukça sıcak. Güneşten korunalım. Bu arada aşırı terleme ve ter kokmaya da dikkat edelim. Geçtiğimiz hafta Cuma namazı için Davraz Pazar camisinde idim. Bu arada namaz için camimize gelen Sayın Valimize de teşekkür ederim. Namaz sonrası bizlerle biraz sohbet etseydi daha mutlu olurdum. Yanımda ki gencin ter kokusu çevreyi oldukça rahatsız etti. Bir de ayak veya çorap kokusu vardı. Mevlam kıldığımız namazı kabul etsin. Lütfen topluma girerken biraz daha dikkatli olalım. Zaten Cuma namazlarını sanki para ile kılıyormuşca her namaz sonrası değişik sebeblerle para toplanması… Türk Vatandaşımız yardımseverdir. Gerektiğinden fazlasını istenmeden yapar. Ucundurmayalım. Istanbul Haliç de  Demir Bulgar Kilisesi restarasyonuna harcanan paraya halen üzülürüm.

Sıcaklar sebebi ile sokak hayvanlarını düşünelim. Yeşilleri suluyalım. Çöplerimizi kokutmayalım.

Liselere Giriş Sınavları ( LGS ) sonuçları açıklandı. Ne yazık Milli Eğitim Bakanlığı sınıfta kaldı. 14 – 15 Yaşında ergenlik içinde öğrencimiz AÇIK  LİSE ye yönlendiriliyor. Bu çocuğumuzdan gelecek için ne bekleyebiliriz. Kapattığımız GENEL  LİSELERİ  tekrar değerlendirelim. Şimdi söz edilen bir çok Anadolu Lisesi geçmişteki isminden uzak. Milleti yok eden değerlerin başında DİL, KÜLTÜR, EĞİTİM, DİN bozulması gelir. Eğitimci gözü ile EĞİTİM SİSTEMİMİZ başarılı değildir. 40 Matematik sorusundan ortalama 3 ünü doğru cevaplamak sistem çökmesidir. Diğer derslerde aynı şekildedir. Öğretmenler odasında aynı sınıfa giren farklı statüde öğretmenler olduğu sürece başarı sağlanamaz. Sınavda 80- 90 alan aday öğretmene mülakatta 20 – 30 vermek düşündürücüdür. Yönetici atamalarında sendikaya göre değerlendirmek yanlıştır. Böyle giderse elektrik mühendisini elektrik çarpar, inşaat mühendisi yaptığı inşaatın altında kalır. Yüksek okul ve fakülte mezunlarımızda isportacı olur veya yurt dışına kaçar. Yazılacak problemlerimiz çok… Yazınca da sütunumu kapatıyorlar.

Sevgili Gönül Dostlarım bir sonraki yazımda buluşmak üzere şen ve esen kalınız…

Saygılarımla

 

YİĞİTÇE
M.Koray BAŞYİĞİT

mkbasyigit@mynet.com

twitter: Korayhoca32

İnstagram: Mustafa Koray Başyiğit

0 536 710 88 66

Bu makale 489 defa okunmuştur.

testttt
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Ekstrafikir.com