Sondakika32.com - Isparta Haberleri
M. Koray Başyiğit

DÖVİZ – EMEKLİLER – SAKLI GÖL - LAVANTA

14 A?ustos 2018, 22:46

M. Koray Başyiğit


DÖVİZ – EMEKLİLER – SAKLI GÖL - LAVANTA

 

               Selam ve saygılar Sevgili Gönül Dostlarım ;

               Ağustos ayı Türk Tarihinin altın ayıdır. Zaferlerle doludur. Ne yazık ki 2018 de  KARA  AĞUSTOS  olarak tarihe geçecektir. 1999 da da Marmara Depremi ile ACI AĞUSTOS olmuştu. Döviz de ki şok yükselişler, ekonomik kriz ülkeme kara felaket bulutları gibi çöktü. Ekonomik kuşatma ve bu kuşatma da DOLAR silah olarak kullanılmaktadır. Aslında bu kuşatmaya uzun süredir ikdarda olan akp tarafından takip edilen yanlış politikalar sebeb olmuştur. Kamu ihalelerin de , AVM lerdeki işyeri kira ve satışların da, alt yapı yatırımların da, günlük hayat da, köprü ve geçitler de  “ DOLAR “  etkili bir para birimi olarak kullanılmıştır. Ülkelerinden kaçanlara kucak açılmış, bazı ihaleler sayı koruma bazlı verilerek zarardan korunmuş, ithalat – ihracat arasın da ki makas açılmış, altın yumurtlayan birimler satılmış, betonlaşma önem kazanmış ve yatırımlar durdurulmuş israf ülkesi haline gelmişiz. Sonuçta karşısında basını gören herkes tavsiye ve fetva ile çözüm üretmeye başlamış. Evet döviz artışı ile TÜRKİYE üzerine oyun oynanıyor. Panik yapmayalım ama yırtılan don benim don. Yanlışı yapan cezalandırılacağına mağdur olan ben yine ekonomik savaşa karşı ülkem için mücadeledeyim. Önümüz de yerel seçimler var. Sanki zafer kazanmış gibi akp liler seçimde reklam yapıp hava basacaklar. Hurmaları yerken ben yoktum ki gazını ben çekiyorum. Ülkem menfaatleri için çile çekerim ama buna sebeb olanlara da zamanı ve yeri geldiğinde hesap sorma hakkım olmalı. Oyunu bozmak için yastık altındakilerin çıkarılması isteniyor. Yastık altında birşeylerimiz çoğumuz da yok. Sütçüler in köylerinde mahrumiyet ve yoksullukla yaşamaya çalışan kardeşlerim var iken  ülke kaçkınlarına verilen değerin sebebi ne ? Kıskandığım için değil ama ülkem de ekonomik kriz eşiğinde iken İspanya ya siyasi amaçla Devlet destekli turist göndermek niye ? Bu konuda yazılacak, söylenecek çok konu var. Yeri geldikçe değerlendireceğim.

               Sevgili Gönül Dostlarım; Galiba “ EMEKLİLER “ siyasilerin gözünde kukla gibi gözüküyor. 17 senedir akp iktidarında en çok mağdur olan emeklilerdir. Tabii ki Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakan, Milletvekil emeklileri değil. Memur, Bağkur ve sigorta emeklileri. Seçim yaklaşınca ellerinde bir tüp bal… Sıra ile tat vermeye çalışıyorlar. Vaadler, müjdeler…. Neler, Neler. Hani bazı memurlara 3600 göstergesi verilecekti. Halk kırathaneleri… Beleş içecek ve kekler… Isparta daki yerel akp yönetimi de her seçim öncesi TOKİ, Emekli ve Engelliler ev, vs. vs. vs… Sonuç Suçlu MHP li Isparta Belediye yönetimidir. Emekli Dernek yöneticileri de konut müjdesi ile üye yapma çabası… ( Kesilen aidatlar dernek için büyük gelir yekün etmekte. TOKİ den konut müracaatı için herhangi bir derneğe üye olma zorunluluğu yok. ) Isparta Belediye Başkanı da bu konu da suçlu. Adaylığı zamanında Yaşlılar için tesis yapacağını ve orada cüzi ücretle hizmet verileceğini beyan etmişti. Uzun bir aradan sonra hizmete giren ATATÜRK Parkın da bile çay 1.5 Tl. Sayın siyasiler lütfen emeklileri oy deposu olarak görüp cilve yapmayın. Boş vaadlere karnımız tok.

              Geçtiğimiz hafta grupla Gönen İlçemiz de Gönen Barajı kenarın da  SAKLIGÖL Tesisine gittik. Isparta nın tabii ve tarihi yerlerini gezen biri olarak ilk defa gittiğim tesise hayran kaldım. Tabiat, Manzara, Gün batımı… Oldukça etkilendim. Tesis olarak eksiklikleri var zamanla düzelir inşallah. Yetkililerin ilgisini, okuyucularımın da ziyaretini tavsiye ederim. Keçiborlu – Kuyucak Köyü LAVANTA BAHÇELERİ ni de yerli yabancı yaklaşık 222.000 kişi gezmiş. İlgi güzel, tabiat güzel, ekonomi güzel fakat gezenlerin yorumları dinlenmeli. Yollar dar, otopark sıkıntısı var, tuvaletler yeterli değil, yeme – içme hizmeti temiz değil ve az, benzeri bazı sıkıntılar. Yeni sezona yeni çözümlerle…

             Önümüzdeki hafta Kurban Bayramını yaşıyacağız. Başta siz değerli okuyucularım ve aileri olmak üzere, Türk Dünyası ve İslam Aleminin Kurban Bayramını kutlarım. Yuvalarından Bayram, Tatil, Seyahat sebebi ile ayrılan Gönül Dostlarımın sağ – salim yuvalarına dönmelerini Mevladan dilerim.

             Sevgili Gönül Dostlarım bir sonraki yazımda buluşmak üzere şen ve esen kalınız…

             Saygılarımla

YİĞİTÇE
M.Koray BAŞYİĞİT

mkbasyigit@mynet.com

twitter: Korayhoca32

İnstagram: Mustafa Koray Başyiğit

0 536 710 88 66

 

Bu makale 516 defa okunmuştur.

testttt
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Geçmişle Boğuştuk Gelecek Senden Büyük Hayallerimiz Var
M. Koray Başyiğit M. Koray Başyiğit
GÜNDEM – ANDIMIZ – CUMHURİYET – IYI PARTİ - DAVRAZSPOR
Ekstrafikir.com