Sondakika32
AKTÜEL DÜNYA EKONOMİ İŞ İLANLARI SAĞLIK SİYASET SPOR YAŞAM YEREL KADIN ÖZEL
Enis Ezgin

BİR YERİN ADINA DENİNCE TÜRK ÜLKESİ

15 Temmuz 2012, 01:58

Enis Ezgin


       İnsan , almış olduğu aile , okul ve çevre eğitimiyle büyür; cemiyette yerini alır. Bu yer edinme insana millet, din, mezhep , parti, dernek... gibi ait olma şeklinde bir kazanım sağlar. Bir yerde olmak ve o yere ait olmak insana sadece üyelik kazandırır. Asıl olması gereken mensubu olduğumuz topluluk içinde doğru bir yerde olmaktır.

      Nice insanlar vardır ki bulundukları topluluğun en önünde olmuşlar, hayatları boyunca her dediklerini yaptırmışlar, lider yaşamışlardır.Eğer yönettikleri kişileri günü kurtarma adına idare etmişlerse sadece gücü elinde bulundurdukları süre içinde etkili olmuşlardır. Yönetimi kaybettiklerinde itibarları yok olmuş , öldüklerinde ise esameleri okunmaz hale gelmiştir. Lider iseniz arkanızdaki insanlardan sorumlusunuz demektir. Sizi lider seçenler , kendilerini temsil etmenizi beklerken aynı zamanda yerine getiremedikleri mukaddes görevleri de sizin gerçekleştirmenizi beklemek hakkına sahiptirler.

      Size düşen birinci vazife onları iyi temsil etmek ve onların gönüllerinde yaşattıkları idealleri birer birer gerçekleştirmektir. Kimseye esip savurmak, bağırıp çağırmak gibi bir hakkınız olamaz. Sizi ilçe, il veya başkente temsilci olarak seçenler ; “Bize ahkam kessinler, emir versinler” diye seçmediler. Bizim fikir ve inançlarımızı oralara taşısınlar, oralarda temsil etsinler , diye seçtiler. Yoksa o karşınızda sessiz duran insanların bazılarının görüş ve düşüncelerine sizin hayaliniz bile zor ulaşır.

      Temsilcisi olduğunuz insanları bir dinleyin, bakalım ne diyecekler. Sizin öncelikli gördüğünüz konuyu hiç konuşuyorlar mı? Türkiyelilerin(!) yüzde kaçı etnik kökenlerinden dolayı mağdur olanlardan söz ediyor? Türkiyelilerin (!) yüzde kaçı Suriyeli kardeşlerimizin Iraklı, Mısırlı, Libyalı , Cezayirli... kardeşlerimizden daha mağdur olmasını gündeminde tutuyor? Kimse yapay gündemlerle bizleri oyalayıp sizin sanal olimpiyat şampiyonu olmanızı beklemiyor. Ülkemizde en küçük birimden en zirveye kadar yönetici konumunda olanlar... Siz belki para, kariyer, şöhret... v.s için oraya gelmiş olabilirsiniz ; ama sizi oraya getiren bizlerin çoğunluğu çok şey bekliyor sizden...
     
      Her birimiz ayrı dünya görüşünde olsak da ortak bir hayalimiz var bizim. Bu hayal ülkesinin kahramanı olmak yakışır size. Tasavvur bile edemediğimiz yeni ufuklar açmak yaraşır. Herkesin önceliği var, her insanın yüreğinin bir ateşi var... Bu ateş vatanı ısıtır ; düşmanı yakar. Bizim milletçe yüreğimiz bu toprakları sıcak tutar. Kimimiz anne kucağına , kimimiz bir gül bahçesine girercesine toprağına gireriz.

      Bu yerin adına Türkiye, bu milletin adına Türk ; Bu yerin bayrağına Ay-yıldız, mahyasız minarelerin sesine Ezan deriz.Necip Fazıl Kısakürek’in mısralarıyla haykırırız bütün insanlığa : “Bir yerin adına denince Türk Ülkesi; Gözüm bayrak arar, kulağım ezan sesi !”

Bu haber 5298 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Dr. Ozan Örmeci Dr. Ozan Örmeci
Yrd. Doç. Dr. Ozan Örmeci Ada Tv'de Orta Doğu ve Türkiye Gündemini Değerlendirdi
Menderes Coşkun Menderes Coşkun
Kirli Senaryoda Temiz Figüran Olmak: 31 Mart'tan Arap Baharı'na
Zeki Çelik Zeki Çelik
ISPARTA BÜYÜK ŞEHİR OLUR İNŞALLAH ...
Havva Dinçtürk Havva Dinçtürk
Sen Gitmelisin
Em. Savcı Yılmaz Can Em. Savcı Yılmaz Can
Yeni Anayasa'nın Teşkili ve Demokrasi'nin İhlâli Mes'elesi
Enis Ezgin Enis Ezgin
YENİ UFUKLARA DOĞRU
Mehmet Pektaş Mehmet Pektaş
YAŞASIN CUMHURİYET (!)
Erol akşen Erol akşen
BİR KASIM'A BEŞ KALA
Nejat Özdoğan Nejat Özdoğan
SENAİ DEMİRKOL İL BAŞKANI OLDUĞU SÜRCE CHP’YE OY VERMEYECEĞİM
Emine Sarıtoprak Emine Sarıtoprak
"BEYAZ ZAMBAKLAR ÜLKESİNDE"
Mydesign Haber Temaları - http://habersitesikur.tk

Sondakika32.com - Son Dakika 32 Haberleri
Tüm hakları saklıdır. Haber Sitesi Kur:Campus Haber Sitesi - Altyapı: MyDesign